رشد تولید فولاد ایران

رشد تولید فولاد ایران
رشد تولید فولاد ایران

رشد تولید فولاد ایران

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران با اشاره به افزایش 13 درصدی تولید فولاد در سال 2017 گفت: این افزایش تولید در فولاد، نتیجه برنامه ریزی های منطقی در مسیر چشم انداز 1404 است.

عبدالمجید شریفی افزود: فولاد ایران در شرایطی به این مهم دست پیدا کرده است که افزایش جهانی در این حوزه در 5 ماه اول سال 2017،4/6 درصد بوده است. طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد ایران در 5 ماه نخست سال 2017 به میزان 8 میلیون و 159 هزار تن  بوده است و این در حالی است که این میزان در همین تاریخ در سال گذشته میلادی حدود 7 میلیون و 215 هزار تن بوده است. 

میزان افزایش صادرات نسبت به واردات

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران افزود:  طبق آمارهای بدست آمده، مقدار واردات فولاد ایران در سال 89-1388، حدود 10 تا 12 میلیون تن بوده است، این در شرایطی است که در دولت یازدهم موفق به افزایش صادرات شده ایم. سال گذشته در شرایطی که صادرات فولاد به 6 میلیون تن رسیده بود، واردات فولاد 3.8 میلیون تن بود. 

برنامه ریزی ایران برای رسیدن به صادرات 20 میلیون تنی

شریفی افزود: ایران باید بازار های جهانی را به خوبی بررسی کرده و در مسیر چشم انداز 1404 که حجم 55 میلیون تنی فولاد تحقق یافت، از این میزان چیزی در حدود 35 میلیون تن برای بازار داخلی است و رقمی حدود 20 میلیون تن هم باید در بازارهای صادراتی قرار بگیرد. 

برنامه ریزی امسال ایران ظرفیت 33 میلیون تنی

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران تصریح کرد: در شش ماه اول سال 92 و در دولت یازدهم، میزان ظرفیت تولید فولاد ایارن 22 میلیون تن بوده است و این میزان امسال با هدف تعیین شده به 33 میلیون تن رسید. بر همین اساس میزان تولید فولاد از زمان شروع به کار دولت یازدهم مقدار 50 درصد افزایش داشته است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: