رشد مستمر نرخ ارز در بازار 

رشد مستمر نرخ ارز در بازار 
رشد مستمر نرخ ارز در بازار 

بر اساس گزارش کارشناسان آهن پرایس در اخبار بازار آهن، در حال حاظر رشد مستمر نرخ ارز  منجر به افزایش قیمت شمش و مقاطع فولادی در بورس کالا  و بازار آزاد شده است اما  نهاد های دولتی قصد دارند با تمرکز بر کفه عرضه، بازار آهن را متعادل کنند. از این رو کارشناسان معتقدند که رشد نرخ...

بر اساس گزارش کارشناسان آهن پرایس در اخبار بازار آهن، در حال حاظر رشد مستمر نرخ ارز  منجر به افزایش قیمت شمش و مقاطع فولادی در بورس کالا  و بازار آزاد شده است اما  نهاد های دولتی قصد دارند با تمرکز بر کفه عرضه، بازار آهن را متعادل کنند. از این رو کارشناسان معتقدند که رشد نرخ ارز ظرف‌ ماه‌ های اخیر تقاضای غیر واقعی در رینگ بورس ‌کالا را نیز افزایش داده است پس  تمرکز بر کنترل بخش تقاضا نیز عاملی مهم در کنترل بازار به‌ شمار می‌ رود.

همچنین  تجمیع عرضه ‌ها در بورس کالا در کنار مدیریت پایش و پالایش تقاضا در چارچوب سامانه بهین ‌یاب و موارد جانبی تجربه‌ ای است که در بازار محصولات پتروشیمی امتحان شده و پس از نتیجه بخش بودن اثرات آن، در حال تجربه مجدد در فاز جدیدی در بازار آهن و فولاد می باشد به اظهارات کارشناسان ستاد تنظیم بازار، در خصوص برنامه وزارتخانه برای عرضه کل فولاد تولیدی در بورس بیان کردند، در جلسه‌ ای میان نماینده ستاد تنظیم بازار، و وزارت صنعت، معدن و تولید کننده جهت عرضه کل فولاد تولیدی در بورس برگزار می‌ شود که  میزان کف عرضه هر یک از تولید کنندگان آهن فولاد تعیین می شود و هر تولید کننده‌ ملزم به رعایت کف این عرضه نیز می باشد،که میزان کف عرضه تمام‌ شده بسته به محصول متفاوت بوده و در برخی کالاها شاهد الزام عرضه ۶۰ درصدی و در برخی موارد عرضه۹۰ درصدی خواهیم بود، اما از آنجا که گاهی تولید کنندگان میزان کف عرضه تعیین شده را منطقی نمی‌دانند، کف تعیین‌ شده برای عرضه را رعایت نمی‌کنند. در ادامه این شرایط وزارت‌ صمت در کنار نظارت برای افزایش عرضه در بازار داخل، قصد دارد بخش تقاضا را نیز مورد بازبینی قرار دهد تا با کاهش تقاضا های غیر واقعی که از سوی تولیدکنندها راهی بازار می‌شود و به کنترل بهتر بازار نایل شود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی