رکود سه ساله در بازار آهن

رکود سه ساله در بازار آهن
رکود سه ساله در بازار آهن

رکود سه ساله در بازار آهن

به گزارش آهن پرایس، محمد آزاد در ارتباط با وضعیت بازار آهن گفت: 3 سال است که شاهد رکود در بازار آهن هستیم، حال با وجود این رکود و کاهش تقاضا ما مجبور بودیم تا واردات آهن نیز انجام دهیم. البته لازم به ذکر است که در سال 95 در بازار آهن آلات تغیری ایجاد شد و میزان صادرات به 8.5 میلیون تن رسید، این وضعیت در زمانی اتفاق افتاد که تا قبل از آن فقط بصورت یک طرفه کشور در حال واردات بود. وی ادامه داد: به دلیل افت پیدا کردن بازار، تعدادی از فعالان این صنعت، در این سال های رکود از بازار خارج شدن و کنارگی کردند، نمی توان گفت که رکود از بازار آهن خارج شده و رکودی دیگر نیست

بیشترین فعالان بازار که تعطیل شدند، توزیع کنندگان آهن بودند که تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست داده بودند. رییس اتحادیه آهن فروشان اعلام کرد: تلاش ما بر این است که در بازارآهن رونق داشته باشیم، و این امر نیازمند این است که در بازار تحرک ایجاد کنیم. بدین منظور، باید تعداد پروژه های عمرانی افزایش یابد. لازم به ذکر است که دولت در سال پیش رو، شهرداری ها و بخش خصوصی در افزایش ساخت و ساز کمک شایانیی  کردند، بنابراین تمام صنف های وابسته به ساختمان قدرت تحرک بدست می آورند.

آزاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل مالیات بر ارزش افزوده فعالان صنف آهن تا حدی مرتفع شده است. پیش از این 1700 واحد صنفی در تهران به دلیل مشکل مالیاتی تعطیل شده بود.وی تاکید کرد: آنچه که عامل اصلی تعطیل شدن واحدهای صنفی آهن شده است شرایط رکودی است و قیمت آهن و سایر عوامل تاثیر خاصی بر فعالان این صنف ندارد. اغلب کسانی که در صنف آهن به فعالیت مشغول هستند نیاز به افزایش حجم معامله دارند تاا  فروشگاه آنها سودده شود.

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: