رکود سه ساله در بازار آهن

رکود سه ساله در بازار آهن
رکود سه ساله در بازار آهن

رکود سه ساله در بازار آهن

به گزارش آهن پرایس، محمد آزاد در ارتباط با وضعيت بازار آهن گفت: 3 سال است که شاهد رکود در بازار آهن هستیم، حال با وجود این رکود و کاهش تقاضا ما مجبور بودیم تا واردات آهن نیز انجام دهیم. البته لازم به ذکر است که در سال 95 در بازار آهن آلات تغیری ایجاد شد و ميزان صادرات به 8.5 ميليون تن رسيد، این وضعیت در زمانی اتفاق افتاد که تا قبل از آن فقط بصورت يک طرفه کشور در حال واردات بود. وي ادامه داد: به دلیل افت پیدا کردن بازار، تعدادی از فعالان این صنعت، در این سال های رکود از بازار خارج شدن و کنارگی کردند، نمی توان گفت که رکود از بازار آهن خارج شده و رکودی دیگر نیست

بیشترین فعالان بازار که تعطیل شدند، توزیع کنندگان آهن بودند که تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست داده بودند. رييس اتحاديه آهن فروشان اعلام کرد: تلاش ما بر این است که در بازارآهن رونق داشته باشیم، و این امر نیازمند این است که در بازار تحرک ایجاد کنیم. بدین منظور، باید تعداد پروژه های عمرانی افزایش یابد. لازم به ذکر است که دولت در سال پيش رو، شهرداري ها و بخش خصوصي در افزايش ساخت و ساز کمک شایانیی  کردند، بنابراین تمام صنف هاي وابسته به ساختمان قدرت تحرک بدست مي آورند.

آزاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل ماليات بر ارزش افزوده فعالان صنف آهن تا حدي مرتفع شده است. پيش از اين 1700 واحد صنفي در تهران به دليل مشکل مالياتي تعطيل شده بود.وي تاکيد کرد: آنچه که عامل اصلي تعطيل شدن واحدهاي صنفي آهن شده است شرايط رکودي است و قيمت آهن و ساير عوامل تاثير خاصي بر فعالان اين صنف ندارد. اغلب کساني که در صنف آهن به فعاليت مشغول هستند نياز به افزايش حجم معامله دارند تاا  فروشگاه آنها سودده شود.

 

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: