رکود مطلق یا رونق در صنعت فولاد؟

رکود مطلق یا رونق در صنعت فولاد؟
رکود مطلق یا رونق در صنعت فولاد؟

رکود مطلق یا رونق در صنعت فولاد؟

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، روند منطقی در عرضه محصولات برای اولین بار طی دو ماه گذشته موجب شد تا بازار با چالش جدیدی مواجه شود چراکه در زمان عرضه ذکر شد که اگر میزان تقاضا با کاهش همراه باید و خریداری برای کالاها نباشد، با توجه به کاهش قیمت های جهانی باید قیمت ها به میزان 10 درصد کاهش یابد. همین موضوع موجب شد تا رقابتی در حوزه فولاد شکل گیرد.

طی ماه گذشته شاهد آن بودیم که بازار فولاد پتانسیل افزایش و کاهش قیمت را بطور متوالی دارد و با ارائه راهکارهایی می توان از ورود رکود به بازار مسکن جلوگیری کرد. طی هفته اخیر هم با افزایش 200 الی 250 تومانی قیمت بسیاری از متقاضیان مصرفی دست نگه داشتند تا بازار از التهابات دور شود؛ اما از سوی دیگر ورود تقاضای بیشتر به بازار طی سه روز اخیر نشان از تقاضای واسطه گری دارد.

البته می توان گفت که افزایش قیمت ارز طی هفته اخیر نیز می تواند تأثیر محسوسی در افزایش قیمت آهن آلات داشته باشد. افزایش نرخ ارز نیز دلایلی از جمله بسته بودن بودجه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته و به تبع آن مخابره شدن سیگنال های افزایش قیمت و همزمانی با تعطیلات جهانی کریسمس داشته است که پس از گذشت تعطیلات و باز شدن بازارهای جهانی، سیگنال کاهشی به بازار مخابره شد و طی روز چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته شاهد کاهش قیمت میلگرد آجدار برخی از کارخانه ها بودیم.

فعالان بازار فولاد بر این باورند که هرچند که قیمت های کنونی بازار فولاد ارقام بالایی نیست ولی ایجاد ثبات نسبی می تواند روند مثبت تری را نسبت به رکود مطلق در بازار ایجاد کند. در واقع فعالان فولادی اعتقاد دارند که باید مراقب حرکات هیجانی بازار باشیم تا تعادل در این حوزه برقرار باشد تا شاهد عرضه و تقاضای بیشتر باشیم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (2)

  • محمدم
    محمدم1397/10/08 - 18:42 پاسخ

    سلام دوستان فقط تحریم خرید کارسازه

  • علی
    علی1397/10/08 - 13:35 پاسخ

    سلام ، آهن پرایس محترم صحبت از افزایش قیمت ارز بخاطر پایان سال مالی وتاثیر آن روی قیمت فولاد دارید که اون هم به لطف خدا برگشت سر جاش . آیا این از انصاف به دور نیست با وجود برگشت دلار از کانال ۱۹ به ۱۰ ‌تحریم صادرات فولاد وهمینطور فصل سرما تولید کنندگان میلگرد دست از تحریم ملت وآبادانی این مملکت بردارند

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳