سهم ایران از تولید جهانی فولاد به 3 درصد می رسد

سهم ایران از تولید جهانی فولاد به 3% می رسد
سهم ایران از تولید جهانی فولاد به 3 درصد می رسد

معاون امور معادن وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: سهم ایران از تولید فولاد جهان در افق چشم انداز 1404 نزدیک سه برابر میشود. سرقینی امروز در آغاز سمپوزیوم فولاد ایران در تبریز افزود : هم اکنون در ایران سالانه حدود 18 میلیون تن و در جهان یک میلیارد و 6000 میلیون تن فولا تولید میشود که سهم ایران بیش از یک درصد تولید جهانی است.وی افزود برنامه وزارتخانه رسیدن ظرفیت تولید فولاد کشور به 55 میلیون تن در سال در سال 1404 معادل سه درصد سهم تولید آن در دنیاست.وی سهم ...

معاون امور معادن وزیر صنعت ، معدن و تجارت از 3 برابر شدن سهم ایران از تولید فولاد جهان در چشم انداز 1404 خبر داد. سرقینی امروز افزود : سهم ایران بیش از یک درصد تولید جهانی است و در حال حاضر ایران سالانه حدود 18 میلیون تن فولاد تولید میکند که این رقم در جهان یک میلیارد و 6000 میلیون تن فولاد می شود .وی از برنامه ی  وزارت صنعت ، معدن و تجارت برای رساندن ظرفیت تولید فولاد کشور به 55 میلیون تن در سال در سال 1404 معادل سه درصد سهم تولید خبر داد . سرقینی سهم کنونی ایران از تولید جهانی فولاد را متناسب با ظرفیت های داخلی کشورمان ندانست و گفت : ایران هم اکنون در رتبه 14 جهانی تولید فولاد قرار دارد که این برازنده ی ایران نیست.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید !


سرقینی با اشاره به کیفیت فولاد ایران گفت:امسال  5 و نیم میلیون تن از 18 و نیم میلیون تن فولاد تولیدی در کشور صادر میشود که یک میلیون تن آن به کشورهای اروپایی صورت میگیرد.
 معاون امور معادن وزیر صنعت ، معدن و تجارت حجم تجارت جهانی فولاد را هزار میلیارد دلار اعلام کرد.


دبیر اجرایی این سمپوزیوم نیز گفت:هدف از برگزاری این سمپوزیوم ارائه راهکارها و تکنولوژی های نوین و مدرن برای ارتقای صنعت فولاد به مدیران ،دست اندرکاران و تصمیم گیران ارشد است.
مهدی نیا افزود:در این سمپوزیوم 70 شرکت خارجی و 157 شرکت بزرگ فولادی دعوت شده اند و 103 مقاله ی علمی و تخصصی در دو روز ارائه خواهد شد.
وی همچنین گفت : همزمان با این همایش علمی ، نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای صنعتی و پژوهشی  صنعت فولاد و دیگر صنایع مرتبط در نمایشگاه بین المللی تبریزتشکیل شده است.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید !

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: