سهم ایران از تولید جهانی فولاد به 3 درصد می رسد

سهم ایران از تولید جهانی فولاد به 3% می رسد
سهم ایران از تولید جهانی فولاد به 3 درصد می رسد

سهم ایران از تولید جهانی فولاد به 3 درصد می رسد

معاون امور معادن وزیر صنعت ، معدن و تجارت از 3 برابر شدن سهم ایران از تولید فولاد جهان در چشم انداز 1404 خبر داد. سرقینی امروز افزود : سهم ایران بیش از یک درصد تولید جهانی است و در حال حاضر ایران سالانه حدود 18 میلیون تن فولاد تولید میکند که این رقم در جهان یک میلیارد و 6000 میلیون تن فولاد می شود .وی از برنامه ی  وزارت صنعت ، معدن و تجارت برای رساندن ظرفیت تولید فولاد کشور به 55 میلیون تن در سال در سال 1404 معادل سه درصد سهم تولید خبر داد . سرقینی سهم کنونی ایران از تولید جهانی فولاد را متناسب با ظرفیت های داخلی کشورمان ندانست و گفت : ایران هم اکنون در رتبه 14 جهانی تولید فولاد قرار دارد که این برازنده ی ایران نیست.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید !


سرقینی با اشاره به کیفیت فولاد ایران گفت:امسال  5 و نیم میلیون تن از 18 و نیم میلیون تن فولاد تولیدی در کشور صادر میشود که یک میلیون تن آن به کشورهای اروپایی صورت میگیرد.
 معاون امور معادن وزیر صنعت ، معدن و تجارت حجم تجارت جهانی فولاد را هزار میلیارد دلار اعلام کرد.


دبیر اجرایی این سمپوزیوم نیز گفت:هدف از برگزاری این سمپوزیوم ارائه راهکارها و تکنولوژی های نوین و مدرن برای ارتقای صنعت فولاد به مدیران ،دست اندرکاران و تصمیم گیران ارشد است.
مهدی نیا افزود:در این سمپوزیوم 70 شرکت خارجی و 157 شرکت بزرگ فولادی دعوت شده اند و 103 مقاله ی علمی و تخصصی در دو روز ارائه خواهد شد.
وی همچنین گفت : همزمان با این همایش علمی ، نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای صنعتی و پژوهشی  صنعت فولاد و دیگر صنایع مرتبط در نمایشگاه بین المللی تبریزتشکیل شده است.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید !

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: