سکوت در بازار آهن

سکوت در بازار آهن
سکوت در بازار آهن

آهن پرایس: در جریان نوسانات اندک نرخ ارز در کانال 23 و 24 هزارتومان، شنیده ها از روند قیمت ها در بازار آهن طی روز گذشته نشان دهنده ثبات نسبی همراه با نوسان در این بخش بود. از سوی دیگر براساس اخبار منتشر شده در رابطه با معاملات بورس کالا، نرخ پایه شمش در معاملات روز...

آهن پرایس: در جریان نوسانات اندک نرخ ارز در کانال 23 و 24 هزارتومان، شنیده ها از روند قیمت ها در بازار آهن طی روز گذشته نشان دهنده ثبات نسبی همراه با نوسان در این بخش بود. از سوی دیگر براساس اخبار منتشر شده در رابطه با معاملات بورس کالا، نرخ پایه شمش در معاملات روز جاری این بازار با کاهش اندکی مواجه خواهد بود؛ بنابراین همزمان شدن این مسئله با عدم تقاضا در بازار می تواند به کاهشی شدن اندک قیمت ها منجر شود.

در جریان این اخبار روز گذشته برخی از تولیدکنندگان آهن آلات با اعلام قیمت دوم اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کردند و البته در این میان بخش قابل توجهی نیز قیمت های اعلامی خود را بدون تغییر اعلام و روانه بازار کردند.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: سرنوشت بازار آهن بعد از انتخابات

در هرصورت روز گذشته براساس قیمت های روزانه ای که از سوی تولیدکنندگان انواع مقاطع اعلام می شود، شاهد ثبات قیمت میلگرد بودیم، به گونه ای که اکثر مبادی فروش میلگرد قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کردند و از آغاز اعلام قیمت ها تا ساعاتی از روز بخشی نیز قیمت های خود را 20 الی 100 تومان افزایش دادند. در میان نوسانات بازار میلگرد تعداد اندکی نیز کاهش 50 الی 100 تومانی را در قیمت های خود اعمال کردند. بالاترین قیمت میلگرد اعلام شده 15 هزار و 800 تومان و پایین ترین نرخ 15 هزار و 100 تومان اعلام شد. 

قیمت نبشی از سوی تمامی مبادی فروش این محصول بدون تغییر اعلام شد و در این میان یکی از شرکت های تولیدکننده نبشی قیمت محصولات خود را چیزی حدود 100 تومان افزایش داد. قیمت ناودانی نیز از سوی دو شرکت اعلام شد که یکی از آنها قیمت محصولات خود را بدون تغییر و دیگری کاهش 50 تومانی را در قیمت های خود اعمال کرد. 

قیمت تیرآهن در بخش کیلویی شاهد افزایش 50 تومانی همراه با ثبات بود و در بخش تیرآهن شاخه ای نیز افزایش حدود 20 الی 70 هزارتومانی در شاخه های پر فروش به چشم می خورد. بازار پروفیل روز گذشته روند کاهشی را پشت سر گذاشت، به نحوی که قیمت پروفیل از سوی تمامی فروشندگان این محصول با کاهش حدود 100 الی 300 تومانی اعلام و روانه بازار شد. در حوزه لوله، قیمت لوله داربستی همچون پروفیل با کاهش قیمت همراه بود؛ قیمت لوله درزدار و همچنین قیمت لوله مانیسمان وارداتی نیز بدون تغییر اعلام شدند.

این روزها خبرهای جدی و قابل توجهی از بازارهای کشور از جمله بازارآهن به چشم نمی خورد و تمامی بخش ها همچنان در انتظار تعیین تکلیف رخدادهای سیاسی داخلی و خارجی هستند و به عبارت دیگر می توان گفت که تغییرات قابل توجه در بازار آهن بعد از این رخدادها نمایان خواهند شد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: