سیگنال مهم قیمت گذاری در بازار فولاد

سیگنال مهم قیمت گذاری در بازار فولاد
سیگنال مهم قیمت گذاری در بازار فولاد

سیگنال مهم قیمت گذاری در بازار فولاد

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، اگر به نوسان قیمت ها در بازار نگاه کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که قیمت های ظهور یافته در ماه جاری همانند قیمت های مرداد ماه امسال می باشد. این امر نشان می دهد که بازار روند کاهش قیمتی عظیمی را آغاز کرده است و اگر این روند ادامه دار باشد، می تواند افزایش قیمت های ناشی از نوسانات نرخ ارز را از بین ببرد.

به عقیده کارشناسان صنعت فولاد، قیمت گذاری سیگنالی مهم برای اقتصاد محسوب می شود و همین امر در حوزه هایی مانند بازارهای پایه اهمیت بسزایی دارد چراکه هرگونه تغییر در این بازارها موجب تغییر در دیگر بخش های اقتصادی کشور می شود. در حال حاضر روند بازار حاکی از میل تولیدکنندگان به عرضه بیشتر و عقب نشینی مصرف کنندگان دارد که موجب می شود بازار تهی از خریدار باشد. این موضوع بدین معنی است که بخش فروش در مقابل رکود قرار گرفته و سعی دارد که محصولات خود را با قیمت های رقابتی و پایین تر به فروش برساند. با وجود این موضوع، هنوز هم قیمت ها جذابیت لازم برای جذب مشتری را ندارد و مصرف کنندگان در حال حاضر از خرید دست کشیده اند.

فعالان حوزه فولاد با توجه به این شرایط بر این باورند که یا باید بازار داخلی به تکاپو بیافتد یا روند صادرات آسان تر گردد. با توجه به این که فولاد بازاری نیست که بتوان روی آن عملیات سفته بازی انجام داد، اگر دولت به سمت رونق پروژه های ساختمانی و بخش مسکن نرود امیدی به تحرک بازار نخواهد بود. تجربه بازار فولاد طی سالهای اخیر نشان داده است که آنچه فولاد را به تحرک وادار می کند، تقاضای کاذب است و بازار در حال حاضر به فاز اصلی خود بازگشته و روندی کاهشی را طی می کند.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (1)

  • محمدم
    محمدم1397/09/17 - 12:37 پاسخ

    سلام.بله،البته که باید روند کاهشی هم داشته باشد.یادشان رفته اون روزهایی که هرجور دلشون میخواست قیمتها رو بردند بالا.چه خانواده هایی که با اندکی پس انداز فقط جهت خرید آهن آلات ساخت یه خونه کوچک از ساخت و ساز دست کشیدند و در حسرت خانه دار شدن ماندند.اینها همه تقصیر اون تولید کننده ای است که به فکر مردم کشور خودش هم نیست.دعا میکنم حتی یک کیلو هم صادرات نداشته باشند تا قیمتهای داخلی مثل سابق شود.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳