شمش و تختال ایرانی در عرصه صادرات

شمش و تختال ایرانی در عرصه صادرات
شمش و تختال ایرانی در عرصه صادرات

شمش و تختال ایرانی در عرصه صادرات

آهن پرایس: بر اساس گزارشات اعلام شده متال بولتن، تولیدکنندگان شمش فولادی ایران با توجه به معاملات صورت گرفته با بازرگانان در 28 آوریل قیمت های بالاتری را کسب کردند و این مسئله پیرو افزایش قیمت های فولاد در آسیا صورت گرفت.

همچنین طبق این گزارش دو محموله 30 هزار تنی شمش فولاد از طریق تولیدکنندگان ایرانی به قیمت 599 دلار به ازای هر تن فوب بندرهای جنوبی ایران به فروش رسیده است که در این معامله با قیمت 599 دلار، شاهد افزایش 8 دلار در هر تن نسبت به هفته گذشته توسط فروشندگان ایرانی بودیم.

یکی از صادرکنندگان عمده شمش ایران یک مناقصه برای ۳۰،۰۰۰ تا ۴۰،۰۰۰ تن که باید در اواسط ماه ژوئن حمل شود، ارائه کرده که تا پایان این هفته باز است. همچنین می توان گفت با توجه به درخواست های مطلوب متقاضیان آسیایی و افزایش قیمت ها در آن منطقه، این صادرکننده امیدوار است که به ازای هرتن فوب 620 دلار به دست آورد.  

آخرین ارزیابی قیمت Fastmarkets برای شمش فولاد وارداتی به چین، ۶۴۷ تا ۶۶۰ دلار در هر تن در ۲۳ آوریل بود، در حالی که هفته قبل ۶۴۵ تا ۶۵۵ دلار در هر تن بود. ارزیابی قیمت شمش فولاد وارداتی به فیلیپین هم ۶۵۵ تا ۶۶۰ دلار در هر تن سی.اف.آر در روز چهارشنبه بود که نسبت به هفته قبل از آن ۱۰ دلار در هر تن افزایش یافت.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: رانت ۱۴۰۰ میلیاردی فولادی ها

بررسی هفتگی Fastmarkets برای شمش فولاد صادراتی ایران در ۲۸ آوریل ۵۹۹ دلار در هر تن عنوان شد در صورتی که هفته گذشته قیمت هر تن از شمش فولادی ایران 591 دلار بود. البته تا زمان انتشار این گزارش هنوز سفارش تازه ای برای شمش های فولادی ایران ثبت نشده است.

در بخش تختال فولاد، هیچ مناقصه تازه ‌ای اعلام نشده است. فولاد خوزستان، که یکی از بزرگترین صادرکنندگان تختال در ایران است مناقصه ۳۰،۰۰۰ تا ۴۰،۰۰۰ تن تختال را برای ارسال در پایان ماه ژوئن باز کرد که احتمال بسته شدن آن در این هفته وجود دارد. فولاد خوزستان امیدوار است در ازای هر تن فوب ۷۵۰ دلار دریافت کند.

تصور می شد که دیگر تولیدکنندگان تختال ایرانی از جمله فولاد مبارکه و یا فولاد هرمزگان، مناقصه‌های تختال خود را تا جمعه گذشته ببندند، اما هیچ معامله ‌ای صورت نگرفت و هیچ قیمت هدفی از سوی این کارخانه ‌ها اعلام نشد. همچنین در معاملات اخیر برای تختال ایرانی، قیمت 720 دلار در هر تن فوب ثبت شد و بر اساس ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای تختال صادراتی ایران در تاریخ ۲۸ آوریل ۷۲۰ دلار در هر تن عنوان شد.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: