صادرات آهن به کشورهای همسایه

صادرات آهن به کشورهای همسایه
صادرات آهن به کشورهای همسایه

صادرات آهن به کشورهای همسایه

بطور حتم فعالان حوزه آهن و فولاد به دنبال روش های متعددی برای صادرات آهن آلات از جمله صادرات میلگرد به کشورهای همسایه هستند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که به دنبال شرایط صادرات محصولات فولادی همچون صادرات میلگرد به عراق، صادرات تیرآهن به عراق، صادرات میلگرد به ترکیه، صادرات تیرآهن به ترکیه، صادرات میلگرد به گرجستان، صادرات تیرآهن به گرجستان و یا صادرات به دیگر کشورهای همسایه هستید، می توانید جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس برقرار نمایید.

صادرات میلگرد به عراق
طی سال های گذشته شاهد آن بودیم که عراق به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد صادراتی میلگرد از کشور ایران بشمار می رود. در واقع می توان گفت که پس از سیمان، آهن آلات یکی از محصولات مهم صادراتی این کشور محسوب می گردد. نکته حائز اهمیتی که در صادرات میلگرد باید به آن توجه داشت، کیفیت کالای صادراتی می باشد اما آنچه که در سالهای اخیر شاهد آن هستیم، کم رونق شدن بازار صادراتی به این کشورها به دلیل کاهش کیفیت محصولات صادر شده می باشد.

صادرات میلگرد به ترکیه
طی سالهای اخیر کشور ترکیه نیز همانند کشورهای همسایه دیگر، به یکی از مشتریان ثابت و فعال میلگرد ایران تبدیل شده است. محصولات متعددی به این کشور صادر می گردد که اصلی ترین آن نفت، شمش، سنگ آهن و میلگرد می باشد. کشور ترکیه به عنوان ششمین بازار صادراتی ایران شناخته می شود و در زمره کشورهای پیشرو در زمینه توسعه تجارت منطقه بشمار می رود. این نکته نیز مورد توجه است که قیمت ها در این کشور چندان واقعی نمی باشد و صادرکنندگان نیز نباید ملاک صادرات خود را قیمت های رایج در این بازار قرار دهند؛ و از سوی دیگر نیز مشکل مالیاتی یکی از معضلات بزرگ صادرکنندگان میلگرد به کشور ترکیه می باشد.

صادرات میلگرد به گرجستان
یکی دیگر از مقاصد صادراتی که مورد توجه بازرگانان ایرانی بوده است، گرجستان می باشد. مصالح ساختمانی از جمله میلگرد از مهم ترین محصولات صادراتی به کشور گرجستان بشمار می رود. با در نظر گرفتن تمامی مشکلات ناشی از تحریم ها و چالش های پیش رو می توان به این نتیجه رسید که صادرات آهن به گرجستان نیز با محدودیت هایی رو به رو می باشد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: