صادرات محصول همراه با تامین نیازهای داخلی

صادرات محصول همراه با تامین نیازهای داخلی
صادرات محصول همراه با تامین نیازهای داخلی

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، مدیرعامل فولاد خراسان درباره صادرات 25 تنی شمش به آفریقای جنوبی عنوان کرد: از اصلی ترین راهکارهای این شرکت، تمرکز بر صادرات محصولات فولادی در کنار تامین نیاز داخل است.  حسین احمدی در ادامه افزود: از آغاز سال جاری، فولاد خراسان توانست حدود 10 هزار تن محصول را در ماه به کشورهای همانند عراق، ترکمنستان، افغانستان، کویت، گرجستان و امارات صادر کند

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، مدیرعامل فولاد خراسان درباره صادرات 25 تنی شمش به آفریقای جنوبی عنوان کرد: از اصلی ترین راهکارهای این شرکت، تمرکز بر صادرات محصولات فولادی در کنار تامین نیاز داخل است. 
حسین احمدی در ادامه افزود: از آغاز سال جاری، فولاد خراسان توانست حدود 10 هزار تن محصول را در ماه به کشورهای همانند عراق، ترکمنستان، افغانستان، کویت، گرجستان و امارات صادر کند که چندی پیش نیز موفق شد یک محموله 25 هزار تنی شمش فولاد را به آفریقای جنوبی صادر کند.
 احمدی در ادامه با اشاره به استراتژیک بودن صنعت فولاد با نیاز به نقدینگی بالا افزود: با توجه به این موضوع که این صنعت نیازمند سرمایه های بسیاری است در نتیجه تامین مالی در این صنعت نقش بسزایی در پیشرفت آن دارد. از اساسی ترین انتظارات تولیدکنندگان از دولت، تزریق نقدینگی به این صنعت و ساماندهی آن می باشد. 
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که مقدار عرضه کارخانه فولاد خراسان طی یک سال اخیر کاهش پیدا کرده، گفت: با توجه به شرایطی که در بازار محصولات ساختمانی بوجود آمده و رکود حاکم بر این بازار، مقدار تقاضا در بورس کالا با کاهش مواجه شده است به همین منظور برای تامین مالی مجبور به فروش تهاتری شده ایم. از اول فعالیت بورس کالا، محصولات فولاد خراسان در بورس عرضه شده و با رکود بازار و نبود متقاضی در بورس مجبور شدیم خارج از بورس عرضه کنیم و یا با شرکت هایی که ماده اولیه مان را از ان ها تامین می کنیم بصورت تهاتری کار کنیم. 

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

 

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: