صعود بی وقفه قیمت آهن

صعود بی وقفه قیمت آهن
صعود بی وقفه قیمت آهن

صعود بی وقفه قیمت آهن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، نوسانات نرخ آهن طی روز جاری سبب برافروختگی خشم بسیاری فعالان حاضر در بازار شده است چرا که  گویی برخی عناصر  تمام تلاش خود را به‌کار گرفته گرفته اند تا بازار نتواند روی خوش بازگشت قیمت ها را تجربه کند. مسیری که روز گذشته با رساندن خود در حوزه میلگرد آجدار به قیمت 5000 تومان به ازای هرکیلو سبب برهم خوردن مجدد جو روانی در بازار شد. 
افزایش قیمت شمش در کنار جو روانی رشد قیمت دلار را می‌توان مهم‌ترین دلیل برای تداوم رشد قیمت‌ها به‌شمار آورد، آن‌هم در شرایطی که رقابت برای خرید در بورس کالا هم بی‌ارتباط با این افزایش قیمت‌ها نبوده است. تا روز گذشته تمایل به خرید در بازار بالا بود و این جریان همراه با افزایش قیمت‌ها در طرف عرضه، تاکنون به یک روند افزایشی نرخ منجر شده است که ماه‌ها شاهد آن نبوده‌ایم، گویا بازار فولاد می‌خواهد تاوان چند ماه آرامش قیمتی را از مصرف‌کننده نهایی دریافت کند. البته مدتی است که خریداران بازار فولاد نه تنها مصرف‌کننده نهایی نیستند بلکه مشخص نیست که قرار است محموله‌های خریداری شده به مصرف چه کسی برسد یا چه بخش دیگری و به چه دلیلی خریدار آن‌ خواهد بود.
البته نباید از رویای شیرین بازار برای رساندن قیمت میلگرد آجدار به قیمت کنونی و بیشتر از آن نیز غافل ماند چرا که روز گذشته اولین جرقه‌ها ی این رخداد به ثبت رسید. از این روی در این بازار تنها می‌توان به نظاره رشد قیمت‌ها نشست و افزایش نرخ در بازار اکثر مصنوعات فولادی را مشاهده کرد بدون آنکه بتوانیم دورنمای مشخصی از رشد قیمت‌ها را ترسیم کنیم اگرچه تجربه نشان داده که این اوضاع بازار دائمی نمی‌ماند. در هر حال رشد قیمت دلار در بازار آزاد جذابیت صادرات را تقویت می‌کند ولی محموله‌های صادراتی اغلب از کارخانه‌های تولیدی به‌صورت مستقیم یا با یک رابطه با واحد تولیدی مورد معامله قرار گرفته و صادر می‌شود یا به عبارت ساده‌تر صادرات محموله‌هایی که در انبار هستند با اما و اگرهای خاص خود روبه‌رو خواهد بود. در نهایت در شرایطی که جو روانی حاکم بر بازار افزایشی است نه می‌توان چشم‌اندازی را برای دورنمای قیمت‌ها ترسیم کرد و نه می‌توان احتمال تغییر فاز بازار را بیان کرد و تنها باید منتظر ماند و دید که این بازار چه زمانی دست از سرکشی برخواهد داشت.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (5)

 • مهدی شادمند
  مهدی شادمند1398/09/23 - 12:22 پاسخ

  دلال بازی در بازار اهن به دلیل رکود تورمی در بخش مسکن.فصل سرما ومازاد تولید کارخانجات ادامه دار نیست ومحکوم به شکست به نظر من این افزایش قیمت واقعی نیست ودر روزهای اینده شاهد اعتدال در بازار حتی پایینتر از قیمتهای ابان ماه خواهیم بود

 • محمدی
  محمدی1398/09/20 - 11:49 پاسخ

  قیمت تا آخر سال ۵۵۰۰ هست خیالتون راحت

 • احمد
  احمد1398/09/20 - 11:23 پاسخ

  همانطور که گفتید این تقاضای خرید جهت مصرف واقعی نیست. بلکه پول های سر گردان وباد آورده هستندکه هر روز بازاری را به آتش میکشند وضرر این پولشویی و هجوم پول های بی شناسنامه را باید مصرف کننده واقعی. ونهایی بدهد به امید روزی که اقتصاد ما از این پول های کثیف وبادآورده نجات یابد

 • علیرضا
  علیرضا1398/09/20 - 11:10 پاسخ

  حکایت به چاه انداختن سنگ بوسیله دیوانه است که صدتا عاقل هم نمی‌تونن درش بیارند! شوک افزایش قیمت بنزین به بازار وارد شده، اون هم در بدترین زمان ممکن که کمر مردم در حال خرد شدن بود و حالا موندن چطور سونامی زنجیره‌ای افزایش قیمت حاصل از اون رو محار کنند! با میلگرد کیلویی ۵۰۰۰ هزار تومن، مصرف کننده واقعی راهی جز تعطیلی کارگاه نداره! با چه اطمینانی در این رکود بازار مسکن، سرمایه رو بریزه تو ساخت و سازی که دست رو هر چی بگذاری چند برابر شده و معلوم نیست کی برگشت اصل سرمایه داشته باشه؟ چرا نره بازار ارز و طلا که هم نقده و هم فعلا زود بازده؟ تیر آهن ۱۶ از شاخه‌ای ۸۲۰ هزار تومن شده یک میلیون و صد!! یعنی ۳۵درصد افزایش قیمت در عرض دو سه ماه! مصرف کنندگان مسکن هم که چنان له شدن که دیگه دیده هم نمی‌شن و اصلا به حساب نمیان! با درآمد عمرشان هم نمی‌تونن خونه دار بشن!

 • سامان..
  سامان..1398/09/20 - 09:14 پاسخ

  به این میگن موج سواری.دارن دلار میکشن پایین اینم از امروز شروع میکنه پایین اومدن

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: