ضعف تقاضای واقعی

ضعف تقاضای واقعی
ضعف تقاضای واقعی

ضعف تقاضای واقعی

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، موضوعی که طی ماه اخیر و با ورود به فصل زمستان با آن مواجه هستیم، ضعف تقاضای واقعی در بازار است. این امر تولیدکنندگان را نگران کرده است چراکه وضعیت بازار فولاد در شب عید بسیار مهم و اساسی است.

همانطور که مشهود است، نوسانات نرخ ارز دلیل مهمی برای افزایش قیمت آهن آلات بشمار می رود. طی دو هفته گذشته نیز به دلیل همزمانی تسویه بدهی های ارزی تجار و صادرکنندگان با طرف های خارجی، قیمت دلار با افزایش مجدد مواجه شد که همین امر نیز بر قیمت محصولات فولادی اثر گذاشت؛ اما این افزایش قیمت ها پایدار نبود و با متوقف شدن روند افزایشی نرخ ارز، بازار فولاد نیز مجددا به صورت جزئی با کاهش همراه بود. یکی از فعالان بازار فولاد در خصوص وضعیت کنونی بازار فولاد بیان کرد: همه ی کارخانه ها می دانند که بازار به دلیل کاهش صادرات و معاملات داخلی با دو معضل مهم مواجه شده است. اول آنکه تولید در ماه های گذشته افزایش داشته است و دومین مورد هم عدم خروج کالا از انبار می باشد که موجب افزایش موجودی انبار شده است.

در وضعیت کنونی کالاهای فولادی در کشور مانده است و اگر صادراتی هم وجود داشته باشد، مربوط به قراردادهای پیشین است. حتی دیده می شود که کارخانه ها طی سه ماه اخیر کالاهای خود را به فروش رسانده اند اما به دلیل ترس از تحریم و کاهش قیمت های جهانی، خریدار ترجیح داده است بار خود را حمل نکند و در عوض خسارت پرداخت نماید. در واقع خیلی از کالاهای فولادی در انبارها باقی مانده است و نمی توان آنها را صادر کرد چراکه تقاضای واقعی در بازار بسیار کم شده است. از سوی دیگر نیز می توان  به موضوع قفل شدن پروژه های عمرانی به عنوان یکی از دلایل رکود کنونی بازار اشاره کرد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (3)

 • سعید
  سعید1397/10/25 - 11:41 پاسخ

  تا قیمت نیاد پایین کسی خرید نکنه.

 • سعید
  سعید1397/10/25 - 11:41 پاسخ

  تا قیمت نیاد پایین کسی خرید نکنه.

 • احمد
  احمد1397/10/25 - 10:16 پاسخ

  بدبختی مردم و بی کاری به چه قیمتی واقعا کاهش قیمت چه ضرری داره غیر از رونق کسب و کار تو زمینه ساخت و ساز ملت نخرید

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳