طبع گرانی در بازار آهن

طبع گرانی در بازار آهن
طبع گرانی در بازار آهن

آهن پرایس: در شرایطی که بورس کالا همچنان مشغول اعلام قیمت‌های پایه بسیار بالاتر از نرخ‌های کف بازار روی ضریب 80 درصدی قیمت محصولات فولادی است، بازار آزاد بر اثر نبود مشتری تن به افزایش قیمت نمی‌دهد، اما به نظر می‌رسد دیر...

آهن پرایس: در شرایطی که بورس کالا همچنان مشغول اعلام قیمت‌های پایه بسیار بالاتر از نرخ‌های کف بازار روی ضریب 80 درصدی قیمت محصولات فولادی است، بازار آزاد بر اثر نبود مشتری تن به افزایش قیمت نمی‌دهد، اما به نظر می‌رسد دیر یا زود مقاومت بازار خواهد شکست و درجه تب گرانی میلگرد به 15 هزار تومان خواهد رسید. 

در چند روز اخیر متوسط نرخ شمش القایی در بازار آزاد با احتساب مالیات با افزایش 370 تومانی به 12 هزار و 345 تومان رسیده و احتمال افزایش بیشتر قیمت این محصولات در آینده نزدیک هم وجود دارد؛ بنابراین اگر ضریب 70 درصدی در تعیین قیمت پایه محصولات فولادی در بورس کالا اعمال نشود، قیمت فولاد در بازارهای داخلی نیز دیر یا زود به قیمت‌های جهانی نزدیک خواهد شد.

با توجه به این که در روزهای اخیر رئیس‌جمهور و معاون اول او در دعوای وزارت صمت با فولادسازان و سازمان بورس، طرفی بورسی‌ها و فولادی‌ها را گرفته‌اند، احتمال کاهش ضریب CIS به شدت اندک شده است و با توجه به جمیع شرایط به نظر می‌رسد کابوس میلگرد 15 هزار تومانی دیر یا زود تعبیر شود. 

در روز گذشته براساس قیمت‌های اعلام ‌شده درب کارخانه نوردکاران فولادی، شاهد ثبات نسبی قیمت بیشتر انواع میلگرد آجداربودیم و البته تعداد اندکی از شرکت‌های این حوزه نیز نرخ میلگردهایشان را بین 130 تا 300 تومان افزایش دادند و دو شرکت نیز اقدام به کاهش 100 تومانی قیمت‌های خود کردند. 

در این میان بیشتر تولید کنندگان تیرآهن نیز نرخ محصولاتشان را ثابت نگه داشتند و البته کاهش 100 تومانی قیمت هر کیلو از تیرآهن ظفر بناب طبق نرخ اعلام ‌شده این شرکت و رشد 10 تا 90 هزار تومانی هر شاخه از سایزهای پرمصرف تیرآهن ذوبی در بنگاه‌های تهران نیز مشاهده می‌شود. 

همچنین بازار محصولات حوزه نبشی و ناودانی نیز عمدتا با ثبات نسبی پیش رفت و در نرخ‌های اعلام ‌شده از سوی تولیدکنندگان حوزه لوله و پروفیل نیز عمدتا ثبات نسبی و بعضا رشد 50 تا 400 تومانی نرخ سایز شماره 2 و البته بیشتر سایزهای فرعی قوطی و پروفیل و همچنین بعضا کاهش 100 تا 200 تومانی در قیمت پروفیل با ضخامت 2 از سوی شرکت‌های مختلف مشاهده شد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.