عقب نشینی تقاضا از خرید فولاد

عقب نشینی تقاضا از خرید فولاد
عقب نشینی تقاضا از خرید فولاد

عقب نشینی تقاضا از خرید فولاد

ضعف تقاضا و عقب نشینی خریداران مسئله ای است که باید فولادسازان و تأمین کننده های صنعت فولاد آن را جدی بگیرند. به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، کارشناسان این حوزه بر این باورند که این عقب نشینی ها ناشی از کاهش نرخ دلار نمی باشد چراکه کیفیت پایین محصولات در بازار طی سال های اخیر موجب شده تا مصرف کنندگان از خرید صرفه نظر کنند. همین امر موجب می شود تا فروشندگان تلاش بیشتری برای فروش محصولات خود کنند و سیگنال های منفی در بازار وارد کنند.

از سوی دیگر می توان دلیل این ضعف تقاضا را در بازار به توافقی شدن قیمت ها نسبت داد. بطور مثال بسیاری از فروشنده ها قیمت های محصولات خود را به صورت دقیق اعلام نمی کنند و بصورت توافقی اقدام به معامله می نمایند. این امر نشان می دهد که ابزاری برای افزایش حداکثری فروش در بازار خودنمایی می کند و نگرانی ها از کاهش قیمت ها جدی تر از آنچه که هست به نظر می رسد.

در بورس نیز خبر خاصی نیست و عرضه ها جذابیتی برای خریداران ندارند که همین امر نیز موجب می شود تا شاهد افت قیمت ها باشیم. وضعیت بازار فولاد طی روزهای آینده بسیار مهم است و باید این نکته را در نظر داشت که تجربه نشان داده در حوزه فولاد و بازار آهن اگر تقاضا کم باشد و قیمت ها پس از گذشت یکماه روند نزولی را ادامه دهد، بازار روی دیگری از خود نشان خواهد داد و فعالان بازار برای جذب تقاضا اقدام به افزایش دوباره قیمت ها خواهند کرد. این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که بخشی از پتانسیل افت قیمت ها برای بازار جذاب بوده اما این نکته حائز اهمیت است که بازار به مرور زمان می تواند تغییر قیمت برجسته ای را از خود بروز دهد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید. 

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (1)

  • فتح اله پاسداری
    فتح اله پاسداری1397/09/19 - 21:53 پاسخ

    مردم هوشیار باشید اگر قیمت آهن صعودی کردند نخرید چون برای اینکه می خواهند مردم هجوم کنند برا خریدن قیمت از کیلو هفت هزار تومان هم میره بالا فقط باید نخریم تا بیاد پایین ۲۵۰۰.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳