فرمول جديد بورس براي قيمت سنگ آهن

فرمول جديد بورس براي قيمت سنگ آهن
فرمول جديد بورس براي قيمت سنگ آهن

فرمول جديد بورس براي قيمت سنگ آهن

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تلاش ما بر این است تا در بورس کالا از کسب و کار صنعت سنگ آهن رفع ابهام بکنیم. به گزارش خبرگزاری آریا ،دکتر شاپور محمدی در خصوص آزادسازی قیمت سنگ آهن گفت: سازمان بورس با توجه به مشکلاتی که برای قیمت گذاری سنگ آهن و نیاز فعالان این عرصه به ویژه سهامداران و ذی نفعان وجود دارد، فرمول جدیدی را برای تعیین قیمت سنگ آهن تهیه کرده است که این فرمول برای به اجرا در آوردن به وزیر صنعت، معدن و تجارت و برخی از نمایندگان مجلس نیز ارائه شده است.


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: ما تلاش میکنیم تا سنگ آهن و سایر فرآورده های معدنی که بخش خصوصی تولید می کند، با قیمت های جهانی مطابقت بدیم و در ارتباط با آن ، قیمت داخلی مناسبی را تعیین کنیم. محمدی همچنین ادامه داد: فرمولی که در حال حاضر تعیین شده است ، مطابق با قیمت گذاری های جهانیست. سخنگوی سازمان بورس همچنین از عرضه اوراق بدهی متناسب با بازار سرمایه خبر داد و گفت: اینکه کنترل بازار بدهی را به دست بگیریم اولویت ماست و ما باید در راستای حمایت از تامین مالی بخش خصوصی قدم برداریم .


سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد حجم انتشار اوراق بدهی محدود شود، گفت: به موجب قانون عرضه اوراق بدهی تکلیف سازمان بورس است اما نمی توان نسبت به حجم آن بی توجه بود.
رییس سازمان بورس تاکید کرد : توجه به خواسته سهامداران وظیفه سازمان است و قطعا حافظ منافع آنها خواهیم بود و در ماه های گذشته عرضه اوراق بدهی کنترل و محدود شده است.
مدیر ارشد بازار سرمایه کشور ادامه داد: بخش خصوصی نیز می تواند با رعایت ظرفیت بازار سرمایه و همچنین با حد تعیین شده اوراق بدهی منتشر کند.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید ! 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: