1395/12/11 - 09:18 262 دسته بندی: تحلیل بازار آهن

فرمول جديد بورس براي قيمت سنگ آهن


رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تلاش ما بر این است تا در بورس کالا از کسب و کار صنعت سنگ آهن رفع ابهام بکنیم. به گزارش خبرگزاري آريا ،دکتر شاپور محمدي در خصوص آزادسازي قيمت سنگ آهن گفت: سازمان بورس با توجه به مشکلاتی که برای قيمت گذاري سنگ آهن و نياز فعالان اين عرصه به ويژه سهامداران و ذي نفعان وجود دارد، فرمول جدیدی را براي تعيين قيمت سنگ آهن تهیه کرده است که اين فرمول براي به اجرا در آوردن به وزير صنعت، معدن و تجارت و برخي از نمايندگان مجلس نيز ارائه شده است.


رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: ما تلاش میکنیم تا سنگ آهن و ساير فرآورده هاي معدني که بخش خصوصي توليد مي کند، با قیمت های جهانی مطابقت بدیم و در ارتباط با آن ، قیمت داخلی مناسبی را تعیین کنیم. محمدي همچنین ادامه داد: فرمولی که در حال حاضر تعیین شده است ، مطابق با قیمت گذاری های جهانیست. سخنگوي سازمان بورس همچنين از عرضه اوراق بدهي متناسب با بازار سرمايه خبر داد و گفت: اینکه کنترل بازار بدهی را به دست بگیریم اولویت ماست و ما باید در راستای حمایت از تامین مالی بخش خصوصی قدم برداریم .


سخنگوي سازمان بورس و اوراق بهادار با بيان اينکه تلاش خواهيم کرد حجم انتشار اوراق بدهي محدود شود، گفت: به موجب قانون عرضه اوراق بدهي تکليف سازمان بورس است اما نمي توان نسبت به حجم آن بي توجه بود.
رييس سازمان بورس تاکيد کرد : توجه به خواسته سهامداران وظيفه سازمان است و قطعا حافظ منافع آنها خواهيم بود و در ماه هاي گذشته عرضه اوراق بدهي کنترل و محدود شده است.
مدير ارشد بازار سرمايه کشور ادامه داد: بخش خصوصي نيز مي تواند با رعايت ظرفيت بازار سرمايه و همچنين با حد تعيين شده اوراق بدهي منتشر کند.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید !