فرمول جديد بورس براي قيمت سنگ آهن

فرمول جديد بورس براي قيمت سنگ آهن
فرمول جديد بورس براي قيمت سنگ آهن

فرمول جديد بورس براي قيمت سنگ آهن

رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تلاش ما بر این است تا در بورس کالا از کسب و کار صنعت سنگ آهن رفع ابهام بکنیم. به گزارش خبرگزاري آريا ،دکتر شاپور محمدي در خصوص آزادسازي قيمت سنگ آهن گفت: سازمان بورس با توجه به مشکلاتی که برای قيمت گذاري سنگ آهن و نياز فعالان اين عرصه به ويژه سهامداران و ذي نفعان وجود دارد، فرمول جدیدی را براي تعيين قيمت سنگ آهن تهیه کرده است که اين فرمول براي به اجرا در آوردن به وزير صنعت، معدن و تجارت و برخي از نمايندگان مجلس نيز ارائه شده است.


رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: ما تلاش میکنیم تا سنگ آهن و ساير فرآورده هاي معدني که بخش خصوصي توليد مي کند، با قیمت های جهانی مطابقت بدیم و در ارتباط با آن ، قیمت داخلی مناسبی را تعیین کنیم. محمدي همچنین ادامه داد: فرمولی که در حال حاضر تعیین شده است ، مطابق با قیمت گذاری های جهانیست. سخنگوي سازمان بورس همچنين از عرضه اوراق بدهي متناسب با بازار سرمايه خبر داد و گفت: اینکه کنترل بازار بدهی را به دست بگیریم اولویت ماست و ما باید در راستای حمایت از تامین مالی بخش خصوصی قدم برداریم .


سخنگوي سازمان بورس و اوراق بهادار با بيان اينکه تلاش خواهيم کرد حجم انتشار اوراق بدهي محدود شود، گفت: به موجب قانون عرضه اوراق بدهي تکليف سازمان بورس است اما نمي توان نسبت به حجم آن بي توجه بود.
رييس سازمان بورس تاکيد کرد : توجه به خواسته سهامداران وظيفه سازمان است و قطعا حافظ منافع آنها خواهيم بود و در ماه هاي گذشته عرضه اوراق بدهي کنترل و محدود شده است.
مدير ارشد بازار سرمايه کشور ادامه داد: بخش خصوصي نيز مي تواند با رعايت ظرفيت بازار سرمايه و همچنين با حد تعيين شده اوراق بدهي منتشر کند.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید ! 

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: