فروش خارج از بورس کالا ممنوع

فروش خارج از بورس کالا ممنوع
فروش خارج از بورس کالا ممنوع

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، محمد اسلامی وزیر راه از خروج فولاد و مصالح ساختمانی از بورس کالا به دستور رئیس جهمور خبر داد. در شرایطی که در روز گذشته مدیرکل معدنی وزارت صمت به نقل از مصوبه ستاد تنظیم بازار از الزام عرضه شمش فولادی در بورس کالا خبر داد. این تناقض دیدگاه ها تصمیم سازی برای بازار کالاهای اساسی را به گونه ای مبهم ترسیم کرده که...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، محمد اسلامی وزیر راه از خروج فولاد و مصالح ساختمانی از بورس کالا به دستور رئیس جهمور خبر داد. در شرایطی که در روز گذشته مدیرکل معدنی وزارت صمت به نقل از مصوبه ستاد تنظیم بازار از الزام عرضه شمش فولادی در بورس کالا خبر داد. این تناقض دیدگاه ها تصمیم سازی برای بازار کالاهای اساسی را به گونه ای مبهم ترسیم کرده که شاید مدیریت بازار در این تناقض گویی ها غیرممکن باشد. خروج محصولات مختلف از بورس کالا، خطایی است که سال های سال مدیران بعضا تلاش کرده اند که به آن دامن بزنند اما تاکنون موفق نشده اند. چندگانگی نهاد های تصمیم سازی اقتصادی در کشور به وضوح به تصمیمات متناقضی بدل شده است که دورنمای بازارها را با ابهام روبه رو کرده است.

در حالی که مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: همه تولیدکنندگان بزرگ شمش فولاد مکلف به عرضه شمش در بورس کالا شدند و فروش خارج از بورس کالا ممنوع شد. البته تاکنون غالب تولیدکنندگان شمش فولادی کالاهای خود را در بورس کالا عرضه می کردند و عرضه خارج از بورس برای این تولیدکنندگان محدود یا نادر بود. سیف الله امری تصریح کرد: همه تولیدکنندگان بزرگ شمش فولاد مکلفند محصول تولیدی خود را در بورس عرضه کرده و مازاد عرضه به میزان 40 درصد تولیداتشان را صادر کنند. وی افزود: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، تولیدکنندگانی که از ابتدای سال تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده اند ضمن اینکه باید معوقات خود را عرضه کنند، همچنین باید ماهانه 60 درصد تولیدات خود را نیز در بورس کالا عرضه کرده و می توانند مازاد آن را درصورت عرضه 60 درصدی در بورس صادر کنند. همچنین در این مصوبه تولیدگنندگان شمش القایی که از آهن اسفنجی استفاده می کنند نیز باید درصدی از تولیداتشان را که بر اساس خرید آهن اسفنجی صورت گرفته در بورس کالا عرضه کنند اما تولیدکنندگان شمش القایی که از آهن قراضه شمش تولید می کنند الزامی به عرضه در بورس کالا ندارند.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: تولیدکنندگان مقاطع فولادی نیز که در گذشته مکلف به عرضه 60 درصد کل تولیدات خود در بورس کالا بودند پیشنهاد شده 75 درصد از محصولاتی که با خرید شمش از بورس کالا تولید کرده اند، عرضه کنند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.