قیمت محصولات فولادی اصلاح شد

قیمت محصولات فولادی اصلاح شد
قیمت محصولات فولادی اصلاح شد

قیمت محصولات فولادی اصلاح شد

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، پس از عبور از روز های بالا رفتن بی حد و مرز قیمت ها در بازار مقاطع فولادی از قبیل لوله، طی هفته گذشته معاملات مطلوبی در بازار آهن صورت گرفت. طی روز های پنجشنبه و شنبه ثبات ناشی از پر شدن انبار ها و عدم کشش بازار و همچنین توقف نوسانات قیمت ارز در  بازار اهن آلات  حاکم شد. در روز گذشته اکثر نورد کاران قیمت های خود را کاهش دادند. این روند نزولی قیمت برای محصولاتی از قبیل قیمت لوله، قیمت میلگرد و قیمت تیرآهن رخ داد. اگرچه این کاهش قیمت ها با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال جاری و همچنین نیاز شرکت ها به نقدینگی قابل پیش بینی بود.

با توجه به رخداد های چند روز اخیر، روز گذشته قیمت میلگرد در اکثر کارخانه ها ثابت بوده و تنها در برخی کارخانه ها بطور میانگین 20 تا 50 تومان کاهش قیمت داشته ایم. همچنین قیمت شمش نیز با کاهش حدود 30 تومانی مواجه شد. در حال حاضر شمش در بازار با قیمتی حدود 2170 تا 2210 تومان  خرید و فروش می شود. اطلاعات بدست امده حاکی از کاهش قیمت ورق ها در برخی مبادی می باشد. قیمت ورق اکسین و ورق رنگی فولاد مبارکه حدود 30 تا 80 تومان کاهش یافت.

با توجه به تعطیلی پیش رو، احتمالا فعلا شاهد اتفاق قابل توجهی در بازار فولاد داخلی کشور نخواهیم بود، هرچند ممکن است عرضه سبد میلگرد ذوب اهن اصفهان و همچنین سبد میلگرد آذربایجان در قیمت های اعلامی تا حدی تاثیر گذار باشد. طی هفته جاری شاهد عهد شکنی در قیمت محصولات فولادی بوده ایم و با توجه به کاهش نرخ دلار و به دنبال آن افت قیمت شمش و کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی کشور، قیمت محصولات فولادی از قبیل لوله فولادی روندی نزولی را  در پیش گرفت.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: