ماحصل تعاملات فولادی

ماحصل تعاملات فولادی
ماحصل تعاملات فولادی

آهن پرایس : حدود یک ماه از ابلاغ تصمیم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در مورد بازار محصولات فولادی توسط معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری به وزیران اقتصاد و صنعت تحت عنوان « شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد» سپری شده، اما اجرای آن به اعتقاد صاحب نظران...

آهن پرایس : حدود یک ماه از ابلاغ تصمیم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در مورد بازار محصولات فولادی توسط معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری به وزیران اقتصاد و صنعت تحت عنوان « شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد» سپری شده، اما اجرای آن به اعتقاد صاحب نظران ضمانتی بدنبال نداشته است. دولت و مجلس در اظهار نظرهای منتشر شده، تدوین شیوه نامه را راهکاری موثر برای به نظم درآوردن بازار فولاد می‌دانند و در این زمینه تاکید دارند.

علیرضا رزم حسینی در ارتباط با شیوه نامه یاد شده گفته بود، بر اساس شیوه نامه ابلاغی ستاد اقتصادی دولت، تمامی محصولات فولادی باید در بورس کالا عرضه شوند و از مازاد آن صادرات انجام شود.وزیر صنعت تصریح کرد: هدف از ابلاغ این شیوه نامه تقویت تولید بوده تا عرضه و تقاضای محصول در بورس کالا به شکل شفاف دنبال شود و استفاده از این روش و شیوه نامه باعث تعادل قیمت‌ها خواهد شد و عرضه محصولات فولادی در بورس خللی در صادرات ایجاد نمی‌کند وی خاطرنشان کرد: برابر سند فولادی کشور با تعامل تشکل های بخش خصوصی، سهمیه بندی‌ها انجام شده و هیچ محدودیتی در صادرات وجود ندارد و با این روش صادرات هم می‌تواند مورد اجرا واقع شود.

جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی آذر ماه ضمن اعلام حمایت از تصمیم دولت برای ساماندهی بازار فولاد تاکید کردند که طرح مجلس شورای اسلامی در زمینه فولاد در حقیقت پشتیبانی قانونی از اقدام دولت خواهد شد. عزت الله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جلسه کمیسیون تخصصی در محل خانه ملت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با کمیسیون صنایع و معادن مجلس تعامل مثبتی دارد و امید می‌رود که ماحصل این تعامل و هم‌افزایی گره گشایی از مشکلات مردم باشد.

مهدی طاهری از اعضای کمیسیون مزبور افزود: تصویب شیوه نامه ساماندهی بازار فولاد در دولت، اقدام قابل تقدیری بود که مورد حمایت کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی است و اعتقاد داریم هجمه‌ها علیه وزیر صنعت در رابطه با جلوگیری از نتیجه بخش بودن اجرای این شیوه نامه است .

وی توضیح داد: تدوین طرح ساماندهی بازار فولاد در مجلس شورای اسلامی به موازات شیوه نامه مصوب دولت انجام گرفته است و با این کار به دنبال پشتیبانی قانونی از اقدام وزارت صنعت در این زمینه است.عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رقابتی شدن بازار فولاد و ایجاد شفافیت دو ویژگی مهم شیوه نامه مصوب دولت برای ساماندهی بازار فولاد است که به صورت همه جانبه مورد حمایت مجلس است.

رضا تقی پوردیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: شیوه نامه اجرایی دولت برای ساماندهی بازار فولاد اتفاق مثبتی بود و مجلس از این اقدام حمایت می‌کند. وی توضیح داد: قیمت فولاد باید منطقی شود و انتظار می‌رود با اجرای شیوه نامه اجرایی مصوب، زمینه تحقق این مهم فراهم شود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (2)

  • علی
    علی1399/10/12 - 15:21 پاسخ

    این سومین دفعه نظرم ومینویسم ولی نمیزارید اخه ساماندهی بازارفولاد کیی انجام میشه 3ماهه مخاین انجام بدین فقط درحدحرفه چقدرمردم ایران مظلومندتولیدآهن ازاول تاآخرش ریالی است. فروشش بیسترازنرخ دلار آزاد

  • علی محمدی
    علی محمدی1399/10/11 - 11:24 پاسخ

    ایکاش تصمیم که گرفتن عملی میشداگه دلالان ومفسدین اقتصادی بزارن

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.