مظلومیت مصرف کننده در بازار آهن

مظلومیت مصرف کننده در بازار آهن
مظلومیت مصرف کننده در بازار آهن

مظلومیت مصرف کننده در بازار آهن

تحریریه آهن پرایس به درخواست جمع کثیری از مخاطبان خود ترجیح بر آن دارد تا خبر روز جاری خود را به شرایط بازار میلگرد آجدار و نرخ های منطقی، هیجانی و دستوری آن معطوف دارد.

با توجه به نرخ فعلی قراضه آهن در بازار داخلی  که در حول و حوش ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان و همچین محدودیت های دسترسی به آهن اسفنجی از سمت حوزه نورد، بنظر می رسد که نرخ شمش القایی فعلا  در حول و حوش ۴۵۰۰ تا ۴۵۵۰ تومان بعلاوه مالیات باقی بماند.  از سوی دیگر تجربه نشان داده بازار داخلی در کنار نوسانات ارزی متاثر از جریانات و اتفافات سیاسی نیز بوده و همواره به غیر از مباحث منطقی و فنی؛ با سطوحی همچون کف یا سقف نرخ هیجانی مواجه می گردد.

بازار در روز گذشته کف منطقی خود را در حداقل قیمت حدود ۴۹۰۰ تومان به ازای هرکیلو لمس کرده است، اما از آنجایی که متاثر از تزریق التهابات متعدد به این بازار در بازه زمان یک دو ماه گذشته، این بازار دچار سقف رقابتی هیجانی مضاعف گردیده و با یک شیب تند هیجانی با تقاضای مازاد اغنا شده؛ لذا در مقابل و به عنوان یک عکس‌العمل متقابل، انتظار کف هیجانی متعاقب آن هم شاید در یک بازه زمانی کوتاه مدت دور از انتظار نباشد اما همانطوریکه سقف هیجانی بازار هیچگاه قابل اتکاء نبوده، کف هیجانی هم با توجه گزاره های بنیادین اثر گذار بر این بازار، نمیتواند پایدار باقی بماند و قدر مسلم با متعادل شدن شرایط پیش رو و فروکش نمودن هیجانات نزولی، احتمال اینکه این بازار در نرخ کف منطقی حول و حوش ۴۹۰۰الی ۵۰۰۰ تومان +vat با حمایت نرخ دستوری توقف نماید، زیاد است .

این اتفاقات در حالی است که در مواجه با افزایش هیجانی قیمتهای بازار، اهرمی برای آن تعریف نشده که این خود به نوعی ضعف در این سیستم در مواجه با حمایت از حقوق مصرف کننده نهایی را نشان می‌دهد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: