میلگرد رکورد زد

میلگرد رکورد زد
میلگرد رکورد زد

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، بی کفایتی مدیران و مسئولان بار دیگر بازار آهن را به آتش کشید؛ آتشی که با همراهی نرخ دلار در بازار آزاد با ثبت رکوردهای جدید که از مرز 22 هزار و 500 تومانی هم گذشت، تقویت می شود. این مساله به همراه داغ شدن رقابت ...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، بی کفایتی مدیران و مسئولان بار دیگر بازار آهن را به آتش کشید؛ آتشی که با همراهی نرخ دلار در بازار آزاد با ثبت رکوردهای جدید که از مرز 22 هزار و 500 تومانی هم گذشت، تقویت می شود. این مساله به همراه داغ شدن رقابت بر سر خرید شمش‌های کوره‌ای در بورس کالا و صعود مجدد قیمت شمش‌های القایی در بازار آزاد باعث شد دوباره طوفانی در بازار آهن به پا شود و آتشی به جان قیمت انواع مقاطع بیافتد. آتشی که البته هنوز سودای داغ‌تر شدن دارد و با نرخ‌های فضایی شمش در بورس کالا خیلی زود باید منتظر وقوع فاجعه میلگرد بالای  10 هزار تومانی نیز باشیم. 

بر اساس آخرین قیمت‌های اعلام‌شده از سوی نوردکاران فولادی شاهد افزایش صفر تا 200 تومانی نرخ انواع میلگرد آجدار، تیرآهن، نبشی و ناودانی و البته نرخ محصولات حوزه قوطی و پروفیل نیز تا 500 تومان نسبت به روزهای گذشته و حتی در برخی شرکت‌ها تا بیش از هزار تومان نسبت به دو روز پیش بالا رفته است. البته بسیاری از نوردکاران به‌ویژه تولیدکنندگان قوطی و پروفیل ترجیح داده‌اند فی الحال نظاره‌گر اوضاع بازار باشند و از فروش محصولاتشان دست بکشند. 

 این در حالی است که در روز گذشته همچنین در معاملات بورس کالا نیز شاهد رقابت داغ بر سر خرید شمش‌های عرضه‌شده بودیم و برخی از این نهاده‌های عرضه‌شده از سوی فولادسازان حتی نزدیک 43 درصد بالای قیمت پایه معامله شدند. به نحوی که امروز میانگین قیمت انواع شمش در بورس کالا بدون احتساب مالیات به 8100 تا 8200 تومان رسید و با یک حساب سرانگشتی بعید نیست که هفته آینده نرخ میلگرد آجدار حتی در بورس کالا به 10 هزار تومان هم برسد، چه رسد به بازار آزاد. 

در این شرایط دولتِ همچنان ناتوان از کنترل بازار ارز و سکه، در تعیین نحوه قیمت‌گذاری محصولات زنجیره فولاد و مهمتر از آن نظارت بر افزایش قیمت افسارگسیخته مقاطع فولادی نیز درمانده است و همچنان به عرضه قطره‌چکانی مواد اولیه بخصوص شمش و ورق در میان نوردکاران ادامه می‌دهد. البته امروز هنوز بسیاری از تولیدکنندگان مقاطع فولادی قیمت روز محصولات خود را اعلام نکرده‌اند و معلوم نیست این قیمت‌ها تا کجا سودای افزایش داشته باشند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی