ناکارآمدی مدیریتی مانع رشد صنعت فولاد

ناکارآمدی مدیریتی مانع رشد صنعت فولاد
ناکارآمدی مدیریتی مانع رشد صنعت فولاد

ناکارآمدی مدیریتی مانع رشد صنعت فولاد

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، یکی از عوامل مهم در سرعت بخشی روند تعادل سازی بازار فولاد،  صادرات می باشد.  سه عامل اثر گذار درکند پیش رفتن بازار فولاد عبارتند از: دست‌اندازهای دولتی، ناکارآمدی ‌های مدیریتی واجرایی که موجب شده تا روند بازار فولاد به کندی پیش رود؛ از این رو میتوان گفت که برخی عوامل سرعت‌گیر صادرات در بازار فولاد، حاکمیتی و دولتی نیستند بلکه در دسته عوامل ناکارآمدی مدیریتی و اجرایی قرار می‌گیرند.
اولین زیرشاخه ناکارآمدی مدیریتی «عدم شناخت صحیح و بهره‌وری صادرکنندگان از فرآیند صادرات فولاد» میباشد، متاسفانه صادر کنندگان به دلیل این که فرآیند صحیح و بهینه صادرات را نمی‌دانند،‌ بیشترین فعالیت صادرات فولاد کشور را شمش تشکیل می‌دهد چراکه  راحت ترین کالا برای خرید و فروش در بازار می باشد و به اسانی به فروش میرسد. فارغ از اینکه چه حجمی از ارزش افزوده‌ای که می‌توانست ایجاد شود را با این روش از دست می‌دهیم. بحث بعدی در دسته‌بندی زیرگروه مشکلات ناکارآمدی مدیریتی، «بازاریابی فولاد» است.‌
با توجه به این که ایران بازاریابی خوب و مناسبی در غالب کشورهای جهان ندارد و صادرات فولاد کشور بیشتر بر پایه شمش است، در بخش های بعدی این زنجیره اسلب و بعد از آن معمولا ورق گرم قرار می‌گیرد که بر این مبنا محصولات نهایی در لایه‌های آخرین سبد صادراتی فولاد قرار می‌گیرند. با توجه به روند  هفته گذشته و نوسانات غیر عادی قیمت آهن آلات و فولاد در بازار، افزایش قیمت ارز و افزایش تقاضا برای خرید شمش و محصولات فولادی در روزهای سه شنبه و چهار شنبه بازار دچار نوسانات شدیدی شد، اما در روز پنجشنبه و روز گذشته دلار روند نزولی خود را طی کرد و همچنان بازار اهن روند کاهشی به خود گرفت، از این رو میتوان گفت که وضعیت بازار فولاد در حال حاضر کمی به ثبات رسیده است و امید بر آن است که این روند کاهشی ادامه دار باشد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳