نتایج افزایش قیمت در بازار اهن

نتایج افزایش قیمت در بازار اهن
نتایج افزایش قیمت در بازار اهن

نتایج افزایش قیمت در بازار اهن

اخبار بازار آهن حاکی از افزایش مجدد قیمت هاست. در تیرماه سال جاری، قیمت اهن الات ساختمانی به بالاترین حد خود در ماه های گذشته رسید و بالاترین قیمتی که برای اهن الات کشور اعلام شد، مربوط به تیرماه امسال می باشد. در حال حاضر نیز قیمت اهن الات تا حد بسیاری شبیه به قیمت ها در تیر ماه است و اگر شیب قیمت ها روند کند تری را به خود نگیرد، شاهد قیمت هایی بیشتر از تیرماه خواهیم بود. در شرایط فعلی بازار که اکثر خریداران با بسته شدن فروش و قیمت هایی که در هر لحظه بیشتر می شوند مواجه هستند، تصمیم گیری برای خرید سخت شده اما آنچه که روشن و مسلم است، شیب قیمت هاست که بصورت ساعتی و روزانه بیشتر می شوند.

هرچند که با افزایش قیمت ها تعداد معاملات نیز بیشتر شده اما همچنان نمی توان این افزایش قیمت ها را حرکتی برای خارج شدن بازار از رکود دانست. قیمت تیرآهن در چند روز اخیر حدود 10 الی 20 هزار تومان افزایش و قیمت میلگرد ها حدود 100 الی 150 تومان افزایش داشته است. در رابطه با قیمت نبشی ها می توان اعلام کرد که قیمت نبشی و ناودانی ها نیز 100 الی 140 تومان افزایش داشته است. قوطی و پروفیل نیز افزایش قیمتی حدود 20 الی 50 تومانی داشت. قیمت ورق های سیاه نیز حدود 40 تومان در هر کیلو افزایش داشت

در شرایط کنونی بسیار بعید می رسد که اهن بتواند در بازار رقابتی بشود، دلیل این امر می تواند رانت و بورسی که در کشور وجود دارد باشد. اما نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که با افزایش قیمت اهن در کشور، شاهد افزایش قیمت خودرو و لوازم خانگی خواهیم بود. افزایش قیمت ها در بازار اهن می تواند سایر بازار ها را تحت شعاع خود قرار بدهد و این موضوع که شیب قیمت ها در بازار اهن الات تند است، خبر خوبی برای اقتصاد کشور نیست. این موضوع نه تنها که باعث بهبود بازار نمی شود، بلکه باعث رکود بیشتر در دیگر بازار های کشور نیز می شود. همچنین قابل ذکر است که افزایش قیمت اهن می تواند یک دلیل بسیار مهم برای شدت یافتن رکود در بازار مسکن باشد. 

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: