نقش دولت در رونق بازار آهن

نقش دولت در رونق بازار آهن
نقش دولت در رونق بازار آهن

نقش دولت در رونق بازار آهن

دبیر تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران درباره بهره برداری صنعت لوله و پروفیل به عنوان صنعت پایین دست ساختمان سازی اذعان داشت که این صنعت با در نظر گرفتن تنوع محصولات آن، کاربرد متنوعی در پروژه ساختمان سازی دارد؛ اگرچه در دیدگاه اولیه این صنعت تنها در ساخت در و پنجره ساختمان کاربرد دارد اما علاوه بر در و پنجره در ساختمان سازی های مدرن،  همه سازه های لوله ای متشکل از لوله و پروفیل می باشد. 

قابل ذکر است، سازه پل طبیعت یا ساختمان های جدید و سینما ها اکثرا متشکل از لوله و پروفیل هستند و از آنجا که با گذشت زمان کاربرد متنوعی برای  لوله و پروفیل به وجود آمده، میزان تولید و مصرف خرید لوله و  خرید پروفیل نیز در حال افزایش است. از موارد دیگر مصرف مهم فروش لوله و فروش پروفیل در حوزه مسکن است. به ویژه اینکه برخی کارخانه های لوله و پروفیل محصولاتی ستونی قابل کاربرد در ساختمان سازی را تولید می کنند. همچنین امروزه ساختمان هایی در حال احداث هستند که بخش عمده اسکلت آنها توسط لوله ساخته شده است.

به گفته کارشناسان ، مهندسی مدرن از دیدگاه زیبایی, سهولت کار, وزن کمتر, سرعت بالا و به علاوه نرخ مناسب  در ساختمان سازی از در و پنجره گرفته تا راه پله و نرده, کف سازی و ستون و… از لوله و پروفیل استفاده می کنند.  15 درصد  مصالح ساختمان سازی را آهن آلات تشکیل می دهد و سهم عمده ای از آن به میلگرد، لوله و پروفیل به خود اختصاص می یابد که البته کسادی بازار ساخت و ساز و کاهش تقاضای حاکم بر آن  موجی از نگرانی را  به فعالان بازار منتقل کرده است. در گذشته با اجرای طرح مسکن مهر که حامی و مجری آن دولت بود کمک بزرگی به رونق بازار، مصالح ساختمانی و تولید شد و بسیاری از معادن در پرتوی این رشد فعال شدند.

از این رو دولت می تواند با شهرک سازی و ساخت شهرهای جدید به رونق بازار مسکن کمک کند تا شاید با تدابیری این چنینی بخش خصوصی نیز فعال گشته و سبب رونق و توسعه بازار آهن شود.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (1)

  • احسان
    احسان1398/07/21 - 13:12 پاسخ

    همه دستشون تو یه کاسه است،ملت بدبخت سرکارن،خیلی راحت دارید صادر میکنید که به ذره قیمتاتون پایین نمیاد، حالا گور بابای مصرف کننده داخل هم کردند،براتون مهم نیست

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: