نوسان قیمت در بازار فولاد

نوسان قیمت در بازار فولاد
نوسان قیمت در بازار فولاد

نوسان قیمت در بازار فولاد

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، تعادل در بازار فولاد هنوز پا برجاست و قیمت ‌ها نوسان‌ چندانی از خود نشان نمی‌دهند، اگر چه تمایل بازار از کاهش قیمت‌ ها حکایت دارد. این رفتار در شرایطی برای زمانی نسبتا طولانی در بازار تجربه می‌ شود که ذات بازار فولاد برای سال‌ های اخیر با ثبات نرخ بیگانه بوده و تمایل به نوسان قیمت‌ ها را یک اصل برای خود در نظر گرفته است.

این در حالی است که هنوز تقاضای واقعی در بازار اگر چه ضعیف است ولی وجود دارد و همین حجم کم تقاضا اجازه افت گسترده قیمت‌ ها را به بازار نداده است. از سوی دیگر رقابت منفی در بازار هم اگر چه وجود دارد ولی گسترش پیدا نکرده و بسیاری از واحد های تولیدی برای فروش حداکثری هنوز در برابر افت قیمت‌ های پیشنهادی خود مقاومت می ‌کنند.

بنا بر این چیزی که در بازار مشخص است تمایل بسیاری از فروشندگان به کاهش نرخ‌ های پیشنهادی برای افزایش حجم فروش است ولی روند کلی بازار هنوز در برابر افت نرخ گسترده مقاومت می‌کند. حتی اگر جریان عمومی در بازار را کاهشی در نظر بگیریم، شیب افت قیمت‌ ها چندان زیاد نیست. اینکه بازار فولاد برای هفته‌ ها در برابر جریان کاهشی نرخ مقاومت کرده خود یک خبر مهم به‌ شمار می‌ آید آن ‌هم در شرایطی که جرقه‌ های مهمی از رشد قیمت ‌ها را نیز در هفته ‌های گذشته شاهد بودیم.

از این رو برخی از واحد های تولیدی، شرایط ساده‌ تری را برای مصرف‌ کننده واقعی فراهم کرده و به شیوه ‌های نوین بازاریابی در بازار های رسمی رو آورده‌اند. باید پذیرفت که بازار در روز های خوبی قرار ندارد و نوسان قیمت‌ ها نیز این داده را به اثبات می ‌رساند و حتی ممکن است دشواری‌ های بازار باز هم افزایش یابد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (1)

  • محسن
    محسن1398/06/06 - 10:48 پاسخ

    من ک بیخیال تمدید هزینه نظام مهندسی شدم اما میلگرد گران نمیخرم و حتی بشه زمستون خرید میکنم

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: