نگاهی به نوسانات قیمت در بازار آهن طی یکماه اخیر

نگاهی به نوسانات قیمت در بازار آهن طی یکماه اخیر
نگاهی به نوسانات قیمت در بازار آهن طی یکماه اخیر

نگاهی به نوسانات قیمت در بازار آهن طی یکماه اخیر

با افزایش قیمت دلار، بازاراهن آلات در بهمن ماه سال 96 با نوسانات بسیار زیادی مواجه شد. نرخ ارز هر روزه بیش از پیش افزایش می یافت و این افزایش قیمت بر روی بازار آهن الات تاثیر گذار بود، چرا که به دنبال افزایش نرخ ارز، قیمت شمش نیز بالا رفت. با بررسی قیمت روز اهن آلات به این نوسانات پی بردیم. گزارشات منتشر شده از بازار آهن حاکی از افزایش قیمت تمام مقاطع می باشد که در برخی مقاطع افزایش قیمت از مرز 100 تومان نیز گذشته است.

به گزارش اهن پرایس در تحلیل بازار آهن، بازار میلگرد ها بسیار نوسانی بود. قیمت میلگرد آجدار در کارخانه هر روز با افزایش قیمت اعلام می شد. کارخانه میلگرد ابهر بهمن ماه را با نوسانات اندک آغاز کرد. طی دوهفته ابتدایی بهمن قیمت میلگرد ابهر هر سه حالت افزایش، کاهش و ثبات را تجربه کرد اما از نیمه دوم به بعد قیمت ها افزایشی شد. قیمت میلگرد ابهر بطور میانگین از 10 تا 80 تومان افزایش یافت. این افزایش قیمت ها همگی از نوسانات نرخ دلار نشأت میگیرد. پس از این افزایش قیمت طی دو روز پایانی بهمن شاهد کاهش 20 تومانی قیمت های این کارخانه بوده ایم.

کارخانه میلگرد ذوب اهن اصفهان نیز همانند دیگر کارخانه های میلگرد سازی افزایش قیمت داشته است. با این تفاوت که این کارخانه با شروع بهمن اقدام به افزایش قیمت کرد. با آغاز ماه جاری قیمت های کارخانه ذوب آهن اصفهان 15 تا 50 تومان افزایش یافت. این افزایش قیمت در هفته ابتدایی بهمن رخ داد. طی دومین هفته بهمن قیمت ها در برخی از روز ها با کاهش اندکی مواجه شد و در دیگر روزها ثابت بود. هفته سوم هم تقریبا قیمت ها ثابت بود اما در آخرین هفته بهمن ماه قیمت های میلگرد ذوبی 10 تا 40 تومان افزایش یافت و در دو روز آخر ثابت اعلام شد.

پس از بررسی قیمت میلگرد ها به نوسانات قیمتی تیرآهن ذوب اهن اصفهان می پردازیم که بشدت نوسان داشته است. قیمت تیرآهن ذوبی در بنگاه تهران با شروع ماه جاری بطور میانگین 5 هزار تومان در هر شاخه افزایش یافت اما این افزایش قیمت ها به روز اول ختم نشد و در دومین روز با افزایش بی سابقه مواجه شد و تا 30 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. اما پس از گذشت هفته اول، با ورود به دومین هفته از ماه بهمن قیمت های این مقطع فولادی در برخی روزها کاهش 5  هزار تومانی را تجربه کرد اما در دیگر روز ها ثابت بود. اما هفته سوم و چهارم دوباره قیمت ها صعودی شد و 2 تا 10 هزار تومان در هر شاخه قیمت تیرآهن در بنگاه تهران افزایش یافت و طی آخرین روز این ماه قیمت ها ثابت اعلام شد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: