هرج و مرج در بازار آهن

هرج و مرج در بازار آهن
هرج و مرج در بازار آهن

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار آهن، بازار محصولات فولادی و آهن با تصمیمات غیرکارشناسی و اشتباه هر روز با هرج و مرج بیشتری روبرو می‌ شود؛ بطوری که هر گونه تغییرات قیمتی در حوزه ارز، تاثیرات مستقیم خود را بر بازار می گذارد که این موضوع اصلا قابل...

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار آهن، بازار محصولات فولادی و آهن با تصمیمات غیرکارشناسی و اشتباه هر روز با هرج و مرج بیشتری روبرو می‌ شود؛ بطوری که هر گونه تغییرات قیمتی در حوزه ارز، تاثیرات مستقیم خود را بر بازار می گذارد که این موضوع اصلا قابل قبول نیست. در حال حاظر خرید و فروش محصولات فولادی با ابهامات زیادی همراه است. تصمیمات غیر واقعی است و فقط دولت به صورت مقطعی اقدام به سرکوب قیمت ها می‌کند. این اقدامات سرکوبی نیز تا به این لحظه هیچگونه تأثیری بر بازار نداشته و موجب سردرگمی مخاطبان شده است.

بنابر اظهارات رییس اتحادیه فروشندگان آهن، انتقادی به برخی از تولیدکنندگان وارد است. برخی از تولیدکنندگان خودشان توزیع کننده شده و محصولات خود را با چندین برابر قیمت در بازار می ‌فروشند. در بخش ورق تولید کننده بیش از سهمیه خود محصول دریافت کرده و به جای عرضه تمام محصولات در بورس کالا بخشی از آن را در بازار آزاد آن هم از 40 تا 50 درصد گرانتر به فروش می رساند. جالب اینجا است هیچ مرجعی نیز برخوردی با آنها نداشته و فقط قیمت‌ ها به صورت سلیقه ای از سوی تولید کنندگان اعلام می‌ شود. قیمت هایی که هر روز با افزایش های نجومی همراه است.

میلگرد 10 روز پیش 10 هزار تومان بود اما در حال حاضر به کیلویی 11 هزار و 500 تومان رسیده است. شمش نیز 8 هزار تومان بود اما در حال حاضر 10 هزار تا 11 هزار تومان عرضه می شود. نکته قابل تامل اینجا است که برخی از فروشندگان و حتی تولیدکنندگانی که وارد بازار شده ‌اند، محصولات را بیش از این رقم‌ ها عرضه کرده و همین امر بازار را با قیمت های قابل تاملی روبرو ساخته است. افزایش روز افزون قیمت آهن آلات و عدم ثبات قیمت ها در بازار، صدای  اعتراض همگان را در آورده است.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.