وضعیت بازار مقاطع در هفته ای که گذشت

وضعیت بازار مقاطع در هفته ای که گذشت
وضعیت بازار مقاطع در هفته ای که گذشت

وضعیت بازار مقاطع در هفته ای که گذشت

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، هفته گذشته بازار با نوساناتی مواجه بود. اولین روز هفته گذشته قیمت ها افزایش یافت و در روز یکشنبه کارخانه ها اقدام به قیمت گذاری نکرده و از بازار مقاطع بطور موقتی کنار کشیدند و از روز سه شنبه روند بازار نسبتا صعودی شد. اما در نتیجه در روز چهارشنبه بازار به ثبات رسید. دلیل این نوسانات به وجود آمده در بازار ، نرخ ارز بود که طی هفته های گذشته با نوسانات بسیار زیادی مواجه شده بود.

از انجاکه اکثریت کارخانه ها و تولیدکنندگان شمش و مقاطع فولادی در حال حاضر آلوده به صادرات شده اند، در نتیجه نرخ ارز تاثیر بسیار زیادی بر روی معاملات آن ها می گذارد زیرا با افزایش قیمت ارز فرصتی پیدا می شود تا قیمت صادرات با بازار داخل مقایسه شود، فارغ از اینکه افزایش قیمت ارز لزوما به معنای افزایش صادرات نیست.

صادرات مقاطع از قیمت های بین المللی تبعیت می کند. همچنین بازارهای ما محدود است و با توجه به اینکه بخش اعظم تولیدات ما نیازمند مواد اولیه داخلی است، با افزایش قیمت ارز نباید قیمت ها در بازار داخلی تحت تاثیر قرار گیرد. از دیگر عواملی که می تواند در این زمینه مطرح شود، فرصت سرمایه گذاری می باشد. به این معنی که سرمایه گذاران به مقایسه دو بازار آهن آلات و ارز برای سرمایه گذاری هایشان می پردازند. در حال حاضر تقاضای واقعی در بازار ارز وجود ندارد، و خرید و فروش در آن امری ساده می باشد و دوره بازگشت سود آن کوتاه است. هرچه به شهریور ماه سال آینده نزدیکتر می شویم سپرده هایی که از بانک ها سود بالای 20 درصد می گرفتند بیشتر آزاد می شوند و مطمئن ترین بخش برای انها بازار ارز است اما میزان تاثیر آن بر روی بازار مقاطع به اهن قراضه و آهن اسفنجی داخلی وابسته است، مشخص نیست.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: