وضعیت فولاد در بازارهای جهانی

وضعیت فولاد در بازارهای جهانی
وضعیت فولاد در بازارهای جهانی

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، وزارت محیط زیست چین در ۱۶ اکتبر با صدور اطلاعیه ای، از شرکت های تولید فولاد خواسته است برای مقابله با آلودگی هوا در فصل پاییز و زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱ علاوه بر کاهش تولید خود، ظرفیت مازاد تولید را کم کرده...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، وزارت محیط زیست چین در ۱۶ اکتبر با صدور اطلاعیه ای، از شرکت های تولید فولاد خواسته است برای مقابله با آلودگی هوا در فصل پاییز و زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱ علاوه بر کاهش تولید خود، ظرفیت مازاد تولید را کم کرده و ظرفیت های منقضی را نیز محدود کنند. ۸۵ شهر چین تحت تاثیر این دستورالعمل قرار خواهند گرفت.

همچنین انتظار می رود کاهش تولید حدود ۶ ماه تا مارس ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد. صنایعی که از محدودیت های تولید تأثیر می پذیرند شامل آهن و فولاد، مصالح ساختمانی، فلزات غیر آهنی، کک سازی، ریخته گری، پتروشیمی، مواد شیمیایی، بسته بندی و چاپ صنعتی می باشند.

یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید فولاد در شهر تانگشان متاثر از دستورالعمل کاهش تولید، فعالیت کوره های بلند خود را در پاییز و زمستان محدود کرده است. طبق اطلاعیه دولت، میزان کاهش تولید از ۱۰ تا ۴۵ درصد خواهد بود. تقریبا ۲۰ کارخانه از زمستان پارسال خود را مطابق با دستورالعمل های حفاظت از محیط زیست به روزرسانی کرده و ۱۰ کارخانه دیگر باید در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

محدودیت ظرفیت تولید چدن در سال های ۲۰۲۰-۲۰۲۱ بالغ بر ۹.۶ میلیون تن برآورد شده که کمتر از دوره پاییز و زمستان ۲۰۱۹-۲۰۲۰ است. اثربخشی این محدودیت های تولید در سال گذشته کمتر از ۵۰ درصد بوده است. هنوز دستورالعمل های جدیدی صادر نشده و کاهش تولید براساس اعلامیه های منتشر شده در تعطیلات اکتبر بوده است. بنابراین اثر این محدودیت ها در تانگشان نیز کمتر است.
همچنین بهای بیلت CIS با افزایش ۲ دلاری، ۴۰۷ دلار فوب دریای سیاه ارزیابی شد و یک محموله حدود ۱۵ هزار تنی به اتیوپی در قیمت کمتر از ۴۳۰ دلار CFR و یک محموله بیلت ۳۰۰۰ تنی به بهای ۴۳۰ تا ۴۳۵ دلار تحویل تونس فروخته شد.
بازار انتظار اصلاح قیمت ها را دارد زیرا تقاضای چین برای افزایش قیمت ها کافی به نظر نمی رسد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.