وضعیت مطلوب شمش فولادی در بورس

وضعیت مطلوب شمش فولادی در بورس
وضعیت مطلوب شمش فولادی در بورس

آهن پرایس : سیگنال های مثبت نرخ سنگ آهن در بازارجهانی از مهم ترین عوامل برای صعودی شدن بهای تمام شده شمش فولاد در بازار کشورهای مختلف جهان است از این رو می توان اظهار کرد روند افزایشی قیمت فولاد که مدتی است آغاز شده می‌تواند بازهم ادامه یابد. طبق آمارهای موجود ...

آهن پرایس : سیگنال های مثبت نرخ سنگ آهن در بازارجهانی از مهم ترین عوامل برای صعودی شدن بهای تمام شده شمش فولاد در بازار کشورهای مختلف جهان است از این رو می توان اظهار کرد روند افزایشی قیمت فولاد که مدتی است آغاز شده می‌تواند بازهم ادامه یابد. طبق آمارهای موجود تقاضای فولاد در چین در یک مسیر افزایشی جدید گام گذاشته تا جایی که می توان رشد قیمت را در بازارهای جهانی برای فولاد پیش بینی کرد.  البته روزهای خوب بازار فولاد به معنی اثرگذاری بر بسیاری از بازارهای موازی است که صنایع مختلفی را به تکاپو می اندازد. اگرچه بازارها به نسبت از روند افزایشی یک ساله خود فاصله نگرفته‌اند اما همه بازارها به یک اندازه توانایی رشد نرخ را ندارند بلکه باید به عوامل تاثیر گذار وعرضه و تقاضای هر بازار به ‌صورت مشخص پرداخت. 

داده‌های موجود در اقتصاد چین نشان می‌دهد که هنوز روزهای خوب و اقتصادی این کشور ادامه دارد و به مرور زمان دور از انتظار نیست که با رشد تولید ناخالص داخلی این کشور سیگنال‌های افزایشی را برای چین در پی داشته باشد . البته رشد اقتصادی یک‌ساله چین ۵/ ۶ درصد برآورد شده که رقم چشمگیری است و اگر افزایش نرخ ادامه داشته باشد، به احتمال قوی روزهایی فراتر از انتظار برای بازارهای کالایی رقم خواهد خورد که البته برای چنین ادعایی زود است.

در هفته گذشته بازار فولاد در بورس کالا از رونق نسبی برخوردار بود تا جایی که می‌توان از بخشی از بدگمانی ها به واقعیت‌های معاملات مقاطع برای کلیت بازار چشم‌ پوشی کرد. هفته قبل جمعا ۶۸۳ هزارتن از انواع مصنوعات فولادی از محصولات میانی تا محصولات نهایی در بورس کالای ایران عرضه شد که رقم برجسته ای به شمار می‌رود. 

در ادامه میتوانید این خبر را نیز مطالعه کنید : بررسی توزیع ورق های فولادی

عرضه و تقاضا کل در بازار فولاد بورس کالا به نزدیکی ۴۷۸ هزار تن رسید که باز هم رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. البته این بازار در هفته گذشته با انتظارات معاملاتی بسیاری همراه بود که بخش عظیمی از این انتظارات خودنمایی محسوسی نداشت در هفته قبل شاهد ۱۱۴ هزار تن از انواع شمش فولاد در بورس کالا عرضه شد که برای خرید این حجم عرضه؛ بیش از ۲۵۰ هزار تن تقاضا به ثبت رسید که در نهایت کمتر از ۹۵ هزار تن آن مورد معامله قرار گرفت. 

این میزان رقم خوبی برای بازار شمش بورس کالا به شمار می‌رود که نشان‌دهنده آن است که بازار محصولات میانی با محوریت شمش فولاد هنوز در شرایط قابل قبولی به سر می‌برد و بازار مقاطع فولادی نیز هنوز از رونق نسبی برخوردار است. البته شمش فولاد مورد معامله در بورس کالا که غالبا کیفیت مرغوبی دارد به همین دلیل خریداران آن ترجیح می‌دهند مواد اولیه برای تولیدات صادراتی خود را از شرکت‌های برجسته و خوشنام تهیه کنند و حتی حاضر هستند برای خرید شمش مورد نیاز وارد رقابت شوند اگرچه رقابت هفته گذشته برای خرید شمش فولاد در مقایسه با ماه‌های قبل از آن چندان برجسته نبود ولی در هر حال رقابت برای خرید را در بازار شمش شاهد بودیم.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی