وضعیت نا امن قیمت ها در بازار فولاد

وضعیت نا امن قیمت ها در بازار فولاد
وضعیت نا امن قیمت ها در بازار فولاد

وضعیت نا امن قیمت ها در بازار فولاد

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، افزایش قیمت های جهانی در آخرین روزهای سال گذشته میلادی باعث شد تا نرخ مصنوعات فولادی در بازار داخلی با افزایش مواجه شود. اگرچه این افزایش قیمت ها بسیار سریع اتفاق افتاد اما در کنار آن کاهش تقاضا و بعضی اتفاقات اجتماعی باعث شد تا یک جو بدبینی در بازار فولاد بوجود آید. این شرایط باعث شده تا به امروز قیمت ها در رفت و برگشت باشد تا جایی که روز گذشته گویی استارت کاهش قیمت‌ها زده شد.
این شرایط سبب شد تا جو نگران کننده ای در بخش هایی از بازار فولاد بوجود آید. البته این وضعیت هنوز به تمامی بازار رسوخ پیدا نکرده است. وجود این شرایط سبب شد تا نگاهی دقیق تر بر واقعیت های قیمتی در بازار داشته باشیم. نوسانات قیمتی مصنوعات فولادی طی روزهای اخیر نشان دهنده رفت و برگشت قیمت ها بوده، این در شرایطی است که بازار با ابهامات جدیدی مواجه بوده که باعث شده چندگانگی شکننده ای در بازار بوجود آید. خروجی این وضعیت دقیقا فراز و نشیب قیمت‌ها بود آن هم در شرایطی که بعد از یک فاز افزایش قیمت‌ها، باز هم بازار دچار کاهش نرخ شد، اما کاهش قیمت ها دیری نپایید و مجددا جرقه‌های رشد قیمت‌ها در این بازار پدیدار شد.
 این وضعیت تا روز گذشته هم با یک روند کاهشی در بازار آزاد خودنمایی کرد که همه این موارد در نهایت نشان دهنده بازاری شکننده و ناپایدار در برابر فعالان آن می باشد. اتفاقی که اکثرا امنیت تصمیم‌گیری را خدشه‌دار می‌کند، به این معنی که دیگر نه خریدار و نه فروشنده هیچ کدام از معامله‌گری احساس امنیت نمی‌کنند. این وضعیت اگرچه در این گزارش به‌صورت بدبینانه مورد تعریف و ترسیم قرار می‌گیرد ولی لحن صحبت فعالان بازار دقیقا این واقعیت‌ها را برجسته می‌سازد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: