پیکر نیمه جان بازارآهن

پیکر نیمه جان بازارآهن
پیکر نیمه جان بازارآهن

پیکر نیمه جان بازارآهن

طبق بررسی های صورت گرفته از وضعیت بازار آهن در هفته گذشته جریانات شکل گرفته در آن آرام و بدون حاشیه بوده است. پیکر نیمه جان بازار داخلی آهن به آرامی بر روی پنجه‌های محصولات تولیدکنندگان نیمه دولتی در نرخهای قابل اتکاء عاری از حباب می خزد و  پیش می رود. البته در رکود، بازار شایعه پراکنی بسیار داغ می باشد تا شاید با این حربه دلالان بتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند. 

در پنجاه و چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار و با در نظر گرفتن تفکیک وزارت صمت به دو وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی و با فاصله گرفتن طیفی از مسئولانی که حامی سفت و سخت حقوق مصرف کننده نهایی بودند چالشی از چالش های چند ساله با فولادسازان نمایان شده است. از سوی دیگر بنظر می رسد که اعتراضات به مصوبه تفکیک دو وزارتخانه تداوم یابد و با توجه به گستردگی این اعتراضات، شاید اصلا تشکیل وزارت بازرگانی به وقوع نپیوندد و اهداف شکل گیری آن که همان تسلط و کنترل دقیق تر بر بازار داخلی برای هدایات منفعت بیشتر به مصرف کننده ی نهایی و هم چنین تثبیت و کنترل دقیق‌تر بازار می باشد دیرتر شکل بگیرد.

تداوم ثبات قیمت میلگرد و سایر آهن آلات هم چون قوطی پروفیل، انواع ورق، نبشی و ناودانی در بازار همراه با  اندک شیب کاهشی و گاها با شوک های افزایش برای ایجاد هیجان کاذبی در بازار به چشم می خورد. معضل دیرینه و اصلی بازار تقاضای مصرفی بسیار ضعیف در داخل کشور می باشد که مثال روشن آن معاملات مَسکن متاثراز افزایش تصاعدی و چند برابری قیمتها طی یکی دوسال اخیر است که اکنون تقریبا متوقف شده و از سوی دیگر نیز خبری از  تخصیص پروژه های عمرانی دولتی نمی باشد که در واقع این موضوعات فعلا تبدیل شده به یک تراژدی غمگین برای حوزه عمران و ساخت و ساز کشور که به نوعی یکی از اصلی ترین چرخ لنگرهای اقتصاد کشور و از جمله عوامل اصلی تحرک زیربنایی بازارهای داخلی هم محسوب می شود.



اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (2)

  • محمود
    محمود1398/07/20 - 12:12 پاسخ

    جونشون در آد ایشالا ، کم ظلم نکردن به مردم این فولادی ها ، حکم اینها باید اعدام باشه اگه مملکت اسلامی باشه .

  • مجید
    مجید1398/07/20 - 12:11 پاسخ

    مقصر اصلی خود تولیدکنندگان و فروشندگان هستند ، قیمتها متناسب با قدرت خرید مردم نیست ، دست از طمع بردارند و به سود کم قانع باشند تا رونق با بازار برگردد . قیمتها رو باید بیش از اینها کاهش دهند ، تا الان که کاهشی در کار نبوده !!!!!!! کاهش باید محسوس باشه ،به این پنج تومان ده تومانها نمیشه گفت کاهش.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳