چشم انداز روشن مواد اولیه

چشم انداز روشن مواد اولیه
چشم انداز روشن مواد اولیه

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، با توجه به توسعه اکتشافات، نگرانی برای تامین سنگ‌آهن چشم‌انداز تولید ۵۵ میلیون تن فولاد وجود نداشته و در این زمینه حفاری در عمق یکی از اهداف اصلی می باشد...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، با توجه به توسعه اکتشافات، نگرانی برای تامین سنگ‌آهن چشم‌انداز تولید ۵۵ میلیون تن فولاد وجود نداشته و در این زمینه حفاری در عمق یکی از اهداف اصلی می باشد. اگرچه اخبار این چنینی با شنیده های اتمام ذخایر سنگ‌آهن تناقض دارد، اما کارشناسان صحت گزارشات  اخیر را با  کشف معادن جدید تایید می کنند.

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای دستیابی به هدف تولید ۵۵ میلیون تن فولاد، نیاز به ۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری است، اظهار کرد: این میزان سرمایه از محل منابع صنایع معدنی قابل تامین است و با توجه به توسعه اکتشافات به‌طور حتم این هدف‌گذاری زودتر از موعد تعیین شده (سال ۱۴۰۴) محقق می‌شود. 

رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز سهم معدن و صنایع معدنی در GDP کشور را ۲۶ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های این حوزه، این سهم در اقتصاد کشور باید افزایش یابد. وی که در بیست و دومین سمپوزیوم فولاد کشور سخن می‌گفت، افزود: با اکتشافات جدید، در پهنه ایران مرکزی ذخیره ۵۰۰ میلیون تنی سنگ‌آهن و همچنین ذخایری در پهنه‌های آباده  جازموریان و بهرام گور دست پیدا کردیم. 

اگرچه گزارش‌ها حاکی از این است که ذخایر فعلی تا سال ۱۴۰۵ به اتمام می‌رسد اما با توجه به شناسایی ظرفیت‌های جدید که حاصل افزایش عملیات اکتشافات ایمیدرو است (اکتشاف در ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع طی سال‌های ۹۷ و ۹۸)، ذخایر درخشانی شناسایی شده است. البته برای توسعه اکتشافات، تعداد پیمانکاران حفاری در کشور کم است و مسئولان در صددند تا برای حل این مشکل، شرکت‌ها تامین ماشین‌آلات مورد نیاز را مورد توجه قرار دهند. رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اقدامات معدنی‌ها در تثبیت بازار بورس گفت: بازارگردانی در بورس با حرکت شرکت‌های معدنی آغاز شد و از صنایع معدنی برای حمایت از دارایی ۶۰ میلیون نفر فعال در این بازار قدردانی می‌کنم.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.