کاهش سنگ آهن چین در سومین روز متوالی

کاهش سنگ آهن چین در سومین روز متوالی
کاهش سنگ آهن چین در سومین روز متوالی

کاهش سنگ آهن چین در سومین روز متوالی

در روز سه شنبه ، دولت چین شاهد کاهش معاملات سنگ آهن برای سومین روز متوالی بود. علت این امر کم شدن معاملات با حجم انبوه در بنادر چین است و کم شدن قیمت های فولاد گزارش شده است. کاهش معاملات سنگ آهن باعث شد تا ضررهای معاملات نسبت به ماه پیش حدود 11 درصد افزایش داشته باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که قیمت ها را به پایین تر از این مقدار نیز برسد. از اوایل فوریه در دوشنبه ، قیمت روز برای اولین بار به پایین 90 دلار به ازای هر تن رسید.

طبق اخبار فولاد، «ویویک دار» تحلیلگر بانک مشترک المنافع استرالیا در یادداشتی عنوان کرد " امسال قیمت های سنگ آهن همزمان با بازگشت حاشیه قیمت فولاد، افزایش پیدا کرده است. با اینحال احتمال اینکه حاشیه قیمت فولاد برای مدت طولانی بالا بماند کم است. ما همزمان با افزایش عرضه و کاهش تقاضا شاهد این هستیم که شرایط مازاد در بازارهای سنگ آهن شکل می یابد". از نظر این تحلیلگر قیمت سنگ آهن تا سه ماهه چهارم امسال به 60 دلار سقوط خواهد کرد.

بیشترین سنگ آهن معامله شده در بورس کالای «دالیان» 2.2 درصد کاهش داشت و در 661.50 یوآن معادل 96 دلار به ازای هر تن معامله شد. این قرارداد به 741.50 یوان در 21 فبریه رسیده بود که بالاترین قیمت از زمان شروع آن در اکتبر 2013 می باشد.

فعالترین میلگرد در بورس معاملات آتی 0.5 درصد کاهش داشت و به رقم 3.494 یوان به ازای هر تن فروش رفت. ذخائر سنگ آهن وارد شده در بنادر عمده چین به 130.05 میلیون تن از 3 مارس رسیده است که از زمان 2004 یعنی وقتی که مشاوره شروع به ردیابی داده ها کرده است بیشترین بوده است.

سنگ آهن که برای تحویل به بندر کوینگدائو چین آماده شده بود تا 1.7 درصد کاهش داشت و به 89.73 دلار به ازای هر تن رسید که از 10 فوریه به این طرف کمترین قیمت بوده است.معیار روز در 24 فوریه به اوج خود در 30 ماه گذشته یعنی به 94.86 دلار رسید.

بزرگترین استان تولید کننده فولاد چین به نام «هبی» آخرین کارخانه فولاد زامبی خود را تا اواخر سال بعد خواهد بست که نشانه پیروزی کوچکی در این منطقه در مبارزه چندین ساله برای پاکیزگی هوا و کاهش ظرفیت مازاد می باشد.امسال این استان چهار کارخانه تولید فولاد زامبی را خواهد بست یا کارخانه هایی که تولید خود را متوقف کرده اند اما هنوز تعطیل نشده اند و در 2018 نیز چهار کارخانه دیگر بسته خواهد شد.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید ! 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: