کاهش قیمت سنگ آهن

کاهش قیمت سنگ آهن
کاهش قیمت سنگ آهن

کاهش قیمت سنگ آهن

با وجود بهبود شرایط خرید و فروش سنگ اهن در چین، قیمت این محصول بار دیگر با کاهش مواجه شد. نرخ های وادراتی این محصول روند نزولی در پیش گرفته و آخرین قیمت سنگ آهن خالص 62 درصدی استرالیا 2 دلار کاهش یافته است.

همچنین قیمت بیلت با کاهش 15 دلاری مواجه شده و باعث شده تا در یک روز بازار سنگ آهن روند نزولی به خود گیرد. نرخ میلگرد نیز در بورس شانگهای با افت 9 دلاری مواجه شد، اگرچه با وجود تمام این شرایط فعالان این بازار، افت قیمت ها را منطقی می دانند زیرا به عقیده آنها در چند روز اخیر قیمت ها بیش از حد افزایش یافته است.

در حال حاضر میزان خرید سنگ آهن بالا بوده و موجودی 45 بندر در چین از روز جمعه میزانی در حدود 1 میلیون تن کاهش پیدا کرده است و میزان 137 میلیون و 400 هزار تن سنگ آهن در انبارها موجود مانده است. اگرچه این میزان همچنان در مقایسه با سال گذشته حدود 30 میلیون تن بیشتر است.

در شرایطی که سه روز است نرخ سنگ آهن در چین با کاهش روبه رو شده است، اما فعالا این بازار بر این عقیده اند که این وضعیت موقتی است، دلیل آنها این است که شرایط تقاضای فولاد در بازار مطلوب بوده و بازار زیرساخت ها در چین فعال هستند. در این مدت هم میزان تولید فولاد چین از مقدار نرمال بیشتر بوده است.

 

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: