کاهش قیمت ها در بازار آهن

کاهش قیمت ها در بازار آهن
کاهش قیمت ها در بازار آهن

آهن پرایس: از روز پنج شنبه تا کنون پس از منتشر  شدن خبر های  با عنوان احیای مجدد مذاکرات وین و همچنین با شروع فعالیت دولت سیزدهم تاثیرات این اخبار بر بازار های داخلی شروع شد و در این بین روند بازار ارز نزولی گشت و هم اکنون در کانال  25 هزار و 630 قرار گرفته است به طوری که تحت تاثیر...

آهن پرایس: از روز پنج شنبه تا کنون پس از منتشر  شدن خبر های  با عنوان احیای مجدد مذاکرات وین و همچنین با شروع فعالیت دولت سیزدهم تاثیرات این اخبار بر بازار های داخلی شروع شد و در این بین روند بازار ارز نزولی گشت و هم اکنون در کانال  25 هزار و 630 قرار گرفته است به طوری که تحت تاثیر این بازار قیمت ها در بازار آهن نیز وارد روند کاهشی شده است. 

البته در حال حاضر ریزش دلار متوقف شده؛ در حالیکه معاملات پشت خطی ارز و حتی پیش بینی برخی کارشناسان نشان دهنده ی روند نزولی نرخ ارز بود و با بررسی دقیق تر این توقف ریزش نرخ ارز ناشی از عوامل خارجی همچون برجام و تنش بر سر حادثه کشتی است.

حال آن که با سقوط آزاد قیمت سنگ آهن در چین قیمت شمش، اسلب و مقاطع در بازارهای جهانی نیز کاهش یافت. به موازات این عوامل، عوامل دیگری همچون افزایش دیماند برق واحدهای تولیدی و کاهش دما و نزدیک شدن به پایان بحران قطعی های برق نیز وجود دارد و همه ی عوامل دست به دست هم داده اند تا بازار را به سوی کاهشی شدن سوق دهند. 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: آرامش نسبی در بازار آهن

شایان ذکر است آغاز روند نزولی قیمت مقاطع باعث می شود مصرف کننده انتظار کاهش قیمتی بیشتری را داشته باشد و بازار ضعیف و رکودی با انتظار به کاهش بیشتر قیمت ها ضعیف تر و رکودی تر شود.

با بررسی قیمت روزانه آهن آلات مشاهده می شود در روز گذشته قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش کاهشی در حدود 100 تا 600 تومان را لحاظ کردند و برخی نیز ثبات قیمتی را در پیش گرفتند و تعداد کمی از فروشندگان نیز فروش خود را متوقف کردند. 

در بازار آزاد آهن نیز قیمت نبشی و قیمت ناودانی در تمامی مبادی فروش کاهشی در حدود 100 تا 550 تومان را لحاظ کردند و یک شرکت نیز ثبات قیمتی را اعمال نمود. بازار تیرآهن نیز در بخش کیلو فروشی بعضا ثبات قیمتی و برخی کاهش 450 تومانی را لحاظ کردند و در بخش شاخه فروشی نیز شاخه های پر فروش کاهش قیمتی 10 الی 90 هزار تومانی را لحاظ کردند.

اما در بازار پروفیل همچنان رفتار فروشندگان کج دار و مریز است و اعلام قیمت به طور رسمی و شفاف دیده نمی شود و اکثر شرکت ها ثبات قیمت پروفیل و بعضا کاهش 200 تومانی را لحاظ کردند البته افزایشی در حدود 100 و200 تومان نیز دربرخی شرکت ها اعمال شد و جالب آنکه برخی از فروشندگان از فروش پروفیل مبارکه خودداری می کنند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 3 از 5 - 2 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (1)

  • فرهاد
    فرهاد1400/05/17 - 11:29 پاسخ

    تا قیمت ورق کاهش نیابد اینها همش آب در هاون کوبیدن هست. تاجری که جلوی کاهش قیمت را می‌گیرند باید بداند که امروز قیمت‌های جهانی هم ریزشی هست و باید با روند قیمت بازار حرکت کرد.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: