کوچک سازی بازار آهن

کوچک سازی بازار آهن
کوچک سازی بازار آهن

کوچک سازی بازار آهن

طبق بررسی های صورت گرفته مسئله ادغام ریز بنگاه ها در تمامی سلسله مراتب کشور در حال اجرا می باشد. این اتفاق حتی در کسب و کارهای کوچک نیز به وفور رویت می شود که عمدتاً این کار با خرید سهام شرکت‌های بالادستی و سرمایه‌گذاری فولادسازان در معادن سنگ‌آهن و ذغال‌سنگ معنا پیدا می‌کند. فولاد مبارکه از جمله شرکت‌های پیشرو در این عرصه می باشد و با سرمایه‌گذاری عظیم، توانسته است تاکنون زنجیره تولید خود را از سنگ تا ورق توسعه دهد.

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، از جمله مشکلاتی که در ادغام های عمودی و افقی در صنایع معدنی کشور در حال اجرا می باشد، عدم وجود پیوستگی لازم بین تولیدکنندگان سنگ‌آهن و گندله و فولاد سازان بوده است  که سبب گشته تا صادرات کنستانتره سنگ‌آهن، گندله و ظرفیت‌های اضافه شده تولید فولاد در پایین‌دست زنجیره خالی بماند و فولاد سازان با مشکلات متعددی در حوزه تأمین گندله مواجه شوند. رفع این مشکلات علاوه بر نیاز به سرمایه‌گذاری حوزه تولید گندله، نیازمند یکپارچه ‌سازی مالکیت معادن و بنگاه‌های تولید فولاد و ایجاد یک زنجیره کامل در این حوزه می باشد که برخی شرکت‌ها از جمله فولاد مبارکه با تغییر رویکرد مدیریتی خود به درستی در راستای اجرای آن گام برداشتند.

در همین راستا، فولاد مبارکه از همان ابتدای آغاز فرآیند خصوصی‌سازی در معادن کشور، تلاش خود را بر تصاحب کرسی‌های مدیریتی بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان سنگ‌آهن و گندله خود یعنی گل گهر و چادرملو آغاز کرد و در کنار آن، سرمایه‌گذاری بلندمدت خود را بر معادن غنی اما بهره‌برداری نشده سنگان و گهر زمین متمرکز ساخت. با توجه به تحریم های صورت گرفته بخش دولتی ضرورت ادغام و خصوصی سازی بیش از پیش در کشور به ویژه در صنایع تازه محدود شده ی آهن و فولاد احساس می شود. از این رو با مدیریت درست و کارآمد نیروی جوان و حذف قوانین دست و پاگیر دولتی می توان به دور زدن تحریم ها امیدوار بود.
اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (6)

 • عای‌ازاد
  عای‌ازاد1398/04/20 - 15:24 پاسخ

  دوستان‌قیمت‌روبابقیه‌اجناس‌مقایسه‌کنید.فقط‌اهن‌پایین‌امده‌مردم‌هم‌الان‌خریدمیکنن‌‌بازارروببینید‌.

 • فرهاد
  فرهاد1398/04/20 - 00:10 پاسخ

  اینا همه جو سازی میکنند هر کس احتیاج داره باید اندازه مصرفش بخره چون نخریدن هم به اقتصاد مملکت ضربه میزنه و این مصداق خود زنی هست.

 • رضا
  رضا1398/04/19 - 18:32 پاسخ

  دوستان عزیز انبارهای فولاد سازی پر شمش شده.. مشتری نیست حتی دلال ها هم از خرید اجتناب میکنند.. به زودی فولاد ساز ها به رقابت قیمت گذاری می افتند... قیمت ها رو به افول است خیلی شدید...

 • محمدی
  محمدی1398/04/19 - 18:25 پاسخ

  قیمت اومد پایین ۴۱۲۰ بازار رو به پایین هست قیمت کف ۳۵۰۰ تا دوماه آینده

 • امیرعلی
  امیرعلی1398/04/19 - 15:52 پاسخ

  مردم شهید پرور تا گرون نشده خرید کنید گول اینا که به کاهش قیمت بیشتر دلخوشتون میکنن رو نخورید الان کف کف قیمته...هرکی خرید نکرد مطمئن باشه ضرر میکنه

 • واقع بین
  واقع بین1398/04/19 - 12:25 پاسخ

  مردم شهید پرور خرید نکنید صبور باشید میلگرد زیر ۳۰۰۰ تومان

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳