گریز بازار آهن از تحریم ها

گریز بازار آهن از تحریم ها
گریز بازار آهن از تحریم ها

گریز بازار آهن از تحریم ها

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، فعالان بازار آهن و فولاد به دنبال پیش بینی های دقیق در حوزه تأثیر تحریم ها بر قیمت آهن آلات هستند. بررسی های صورت گرفته از سوی سایت معتبر آمریکایی نشان می دهد که از ماه فوریه تاکنون قیمت فولاد در ایالات متحده آمریکا 11 درصد رشد داشته است. این موضوع در حالی است که افزایش قیمت ها در برخی محصولات مانند نورد گرم بیش از این بوده و به 14 درصد نیز رسیده است.

آمارهای بدست آمده از همین وبسایت حکایت از رشد 2 درصدی مصرف فولاد توسط تولیدکنندگان داخلی این کشور دارد که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته بوده است. از طرفی هم موسسه آهن و فولاد آمریکا میزان واردات سال جاری این کشور را با کاهش 20 درصدی  اعلام کرده است و سهم این بازار از کل واردات دنیا به 24 درصد رسیده است که این آمار 6 درصد کاهش را نشان می دهد چراکه در سال گذشته 30 درصد بوده است. این موسسه آمریکایی قیمت ها را برای فولاد در بازار آمریکا بالا ارزیابی کرده است و بر این باور است که سیاست تعرفه روی واردات فولاد مشکلات زیادی را برای مصرف کننده ایجاد کرده است.

آمریکا بخش دوم سیاست های خود را که باز هم بر تولیدکنندگان داخلی این کشور فشار وارد خواهد کرد، بر پایه تحریم کشورهای استراتژیک در خاورمیانه بنا نهاده است. از این رو ترامپ با تحریم ایران در تلاش است تا بخش مهمی از صادرات نفت تا فولاد و آهن را در کشور محدود سازد. کارشناسان بین المللی معتقدند که سیاست تحریم نفت ایران هرچند موجب افزایش قیمت نفت در بازار نشده است ولی پتانسیل زیادی دارد تا قیمت انرژی و سوخت را افزایش دهد.

وضعیت بازار آهن نیز تحت تأثیر این سیاست ها قرار گرفته و گریز از تحریم ها کاری دشوار به نظر می رسد. اما با توجه به اینکه ایران در حوزه فولاد کشوری خود ساخته است، با مدیریت مناسب می توان قیمت آهن آلات و فولاد را در داخل کنترل کرد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (5)

 • محمد
  محمد1397/08/23 - 20:20 پاسخ

  من الان 4 ماهه که منتظر پایین اومدن قیمت میلگردم . اما متاسفانه هر روز بیشتر میشه . و موعد وام مسکن منم در حال اتمام . خدا از اونایی که مسببش هستن نگذره . اخه میلگرد که دیگه تولید داخله یا حداقل برا مصرف کننده های جزع داخلی از رو ی پروانه ساختمانی تمهیدی بیاندیشن و ولی کجا یه مسول با وجدان

 • ج
  ج1397/08/21 - 09:20 پاسخ

  وقتی شرکتهای فولادی سنگ اهن و انرژی مصرفی رو یک بیستم الی یک سی ام قیمت جهانی میخرن چرا باید برای مصرف داخلی این قیمتهای بالا رو بدن هیچ دلیلی جز رانت خواری و فساد وجود نداره من از این کشور قطع امید کردم فقط مهاجرت میتونه نسل اینده ما رو تامین کنه

 • کاربر میهمان
  کاربر میهمان1397/08/19 - 17:59 پاسخ

  باسلام دولت باید برای مصرف کنندگان خانگی راهکار ویژه ارائه دهد مثلا بر اساس جواز ساخت آهن بانرخ منصفانه توزیع کند

 • محمدم
  محمدم1397/08/19 - 10:57 پاسخ

  نرخ 3500 بنظر من بسیار عادلانه است.نه نرخهای کنونی که ظلم به مصرف کننده و پرشدن بیش از حد جیب تولید کننده هاست.البته باید منتظر کاهش قیمتها بود.تحریم و ورود به فصل سرما امیدوارم جهت مصرف کننده داخلی چاره ساز باشد.والا کارخانجات که کلا تقوی و حمایت از مصرف کننده داخلی را بوسیده و کنار گذاشته اند.

 • مهدی احمدی
  مهدی احمدی1397/08/19 - 10:41 پاسخ

  به نظر من اگه بتونه دولت ایران نرخ فولاد داخل کشور را کنترل کنه هم برای مصرف کننده خوبه هم برای تولیدکننده

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳