گزارش هفتگی بازار فولاد

گزارش هفتگی بازار فولاد
گزارش هفتگی بازار فولاد

​در هفته ای که گذشت شاهد روندی نزولی در فولاد کشور بودیم که حتی این روند نزولی تا هفته ی جدید نیز ادامه داشت. بازار فولاد کشور دچار کاهش بهای شمش شد که این امر به 2 دلیل اتفاق افتاده است، 1) کارخانه‌های بزرگی مانند فولاد خوزستان اقدام به عرضه شمش کردند. این حالت درست در شرایطی بود که بازار بشدت نیازمند عرضه بود، اما پیشنهادات کارخانه‌ های بزرگ باعث جلوگیری از تمایل خرید 

در هفته ای که گذشت شاهد روندی نزولی در فولاد کشور بودیم که حتی این روند نزولی تا هفته ی جدید نیز ادامه داشت. بازار فولاد کشور دچار کاهش بهای شمش شد که این امر به دو دلیل اتفاق افتاده است، 1) کارخانه‌های بزرگی مانند فولاد خوزستان اقدام به عرضه شمش کردند. این حالت درست در شرایطی بود که بازار بشدت نیازمند عرضه بود، اما پیشنهادات کارخانه‌های بزرگ باعث جلوگیری از تمایل خرید برای خریداران شد و همین انفاق مسبب اصلی ضعیف شدن و ریزش بازار شمش شد.

 2)رکود یکباره بازار دومین عامل کاهش بهای شمش. به دلیل بی تحرکی بازار مقاطع، تولید کنندگان میلگرد دچار تردید برای خرید شمش شدند؛ البته لازم به ذکر است که موضوع نقدینگی باعث احتیاط همه ی فعالان بازار شده است.  نکته ی دیگری که قابل تامل است اتفاقی است که در روز چهارشنبه افتاد. تعداد پیشنهادات عرضه بیشتراز تقاضا شد و این موضوع باعث کمک کردن به روند نزولی قیمت ها شد. پیش بینی بازار فولاد بر این است که از در حال حاضر امیدی به بهتر شدن وضعیت شمش یا ثابت ماندن قیمت ها نخواهد بود.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: