مطالبات فولادی ها از دولت جدید

مطالبات فولادی ها از دولت جدید
 مطالبات فولادی ها از دولت جدید

آهن پرایس: محمد ایوبی فعال صنعتی بیان داشت: باید دولت سیزدهم کانال های ارتباطی را مردمی کند چرا که متاسفانه تولید کننده های دولتی این کانال ها را به سوی خودشان بازگردانده اند و فی الواقع با این کار ارتباطات ریاست جمهوری صرفا در گزارش های خاصی که به وی ارائه...

آهن پرایس: محمد ایوبی فعال صنعتی بیان داشت: باید دولت سیزدهم کانال های ارتباطی را مردمی کند چرا که متاسفانه تولید کننده های دولتی این کانال ها را به سوی خودشان بازگردانده اند و فی الواقع با این کار ارتباطات ریاست جمهوری صرفا در گزارش های خاصی که به وی ارائه می گردد خلاصه خواهد شد. 

این کانال های خاص باعث می شود ارتباط مردم با دولت کاهش یابد و ممکن است به تصمیمات اشتباه منجر شود. بنابراین از دولت خواسته می شود  که این کانال های ارتباطی شفاف تر شود. البته این خواسته در صورتی محقق خواهد شد که انجمن هایی برای کانال سازی به وجود نیامده باشد چرا که در سالهای اخیرا گزارشاتی که به مقام معظم رهبری داده شد که آمارهای آن در رابطه با صادرات اشتباه بود به نحوی که برخی شرکت ها در این گزارش زیان ده بودند در حالیکه آنچه که مشاهده می شود در واقعیت این شرکت ها سودهای هنگفتی کسب می نمایند. 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: استقبال از عرضه شمش فولادی

این مسائل ناشی از بهم ریختن پایه های عدالت اجتماعی است که امیدواریم دولت سیزدهم این کانال ها و ارتباطات را سالمتر نماید و فروش دلاری از سفره های مردم جمع شود و به ریال بها داده شود تا بدین صورت قیمت محصولات داخلی تحت عنوان قیمت های دستوری از سفره مصرف کنندگان نهایی زنجیره فولاد برچیده شود. در هیچ کجای دنیا همچین اجازه ای داده نمی شود که فروشنده بخواهد قیمتی را برای خریدار مشخص کند اما این روزها دلال ها در بازار ایران قیمت ها را تعیین می نمایند و متاسفانه در وزارتخانه نیز مشاهده می شود که تمامی مافیا کانالهای خاصی دارند که باید این کانال ها به شبکه مردمی منتقل شود.

 رییس جمهور منتخب مردمی آیت الله رئیسی باید مد نظر قرار دهند که بعضی از شرکت ها عرضه های خاصی در بورس دارند تا بدین وسیله از خود رفع تکلیف کنند لذا باید این مسائل به کلی کنار گذاشته شود و همچنین باید در برابر مصوبات پی در پی و نابخردانه مانعی ایجاد کنند. بهادر احرامیان دبیر رسته نورد انجمن تولید کنندگان فولاد ایران اظهار داشت: صادرات مهم ترین فاکتوری است که رئیس جمهور بایستی در صنعت فولاد به آن توجه خاص داشته باشد.از آنجا که در حال حاضر ایران به شدت به صادرات فولاد وابسته است و همچنین در مقایسه با سایر کشورها صادرات ایران بیشترین و بالاترین رتبه را در صنعت فولاد دارد پس یکی از مهم ترین کارهای ریاست جمهوری توجه به این مقوله است.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (1)

  • فرهاد
    فرهاد1400/05/14 - 22:07 پاسخ

    صادرات به چه قیمتی؟ صادرات را نصف قیمت بازار داخل می‌کنند. اینها صادرات نیست رانت هست چون اگه به قیمتی که صادرات می‌کنند به بازار داخل عرضه کنند آهنی نمیماند که صادرات کنند. اول باید بازار داخل ساماندهی شود بعدا به صادرات بپردازند. چرا باید قیمت ورق به بالای 30 تومن برسد ورقی که صفر تا صد آن داخلی هست چرا باید قیمت نجومی پیدا کند. رانت بورس راحذف کنند تا عرضه و تقاضا قیمت را مشخص کند. رقابتی که در بورس هست همش ساختگی هست که بین چند نفر عرضه می‌شود و آن چند نفر هستند که بازار را به سخره گرفته و هر قیمتی را که می‌خواهند ارائه می‌دهند. که انشاالله آقای رئیسی همه آنها را جمع آوری خواهند کرد. آنوقت هست که قیمت ورق به 15 تومن ریزش خواهد کرد.

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی