نقش مهم زیر ساختارهای بازار 

نقش مهم زیر ساختارهای بازار 
 نقش مهم زیر ساختارهای بازار 

به اظهار کارشناسان بازار آهن وضعیت بازار سرمایه و دلایل ریزش‌های چند روز اخیر بازار به شدت پیچیده است، به طور قطع بخشی از ریزش‌ها به دلیل جو روانی حاکم در بازار است اما این ریزش تنها یک دلیل ندارد و برای بروز این شرایط دلایل زیادی را می‌توان ذکر کرد. ارزش دلار  هم در بازار تاثیر داشته...

به اظهار کارشناسان بازار آهن وضعیت بازار سرمایه و دلایل ریزش‌های چند روز اخیر بازار به شدت پیچیده است، به طور قطع بخشی از ریزش‌ها به دلیل جو روانی حاکم در بازار است اما این ریزش تنها یک دلیل ندارد و برای بروز این شرایط دلایل زیادی را می‌توان ذکر کرد. ارزش دلار  هم در بازار تاثیر داشته اما به نظر می‌رسد که بازار نسبت به برخی اخبار دیرتر و گاها نسبت به برخی دیگر به سرعت واکنش نشان می‌دهد برای مثال اگر قیمت دلار در روزهای آینده روند صعودی داشته باشد ممکن است بازار آهن نیز روند صعودی قیمت ها هر چند نا محسوس را ادامه دهد.  هر چند نباید از موضع ایران در نظام بین‌المللی که در شرایط بازار اثر‌گذار بوده است غافل ماند اگر چه بخش بزرگی از این موضوع به لحاظ بنیادی در بازار هضم شده اما می‌تواند تاثیر روانی در محدوده‌ های زمانی داشته باشد. 

کارشناسان با اشاره به نقش مهم زیر ساختارهای بازار اظهار داشتند که  درحال‌حاضر تعداد زیادی از بازیگران بازار پذیرفته‌اند که بازار در دوران اصلاح است و برخلاف اینکه در روزهای اول اصلاح، گفته می‌شد نگران نباشید و این جو روانی زودگذر است اما امروز عده‌ای تصمیم دارند با همین اعداد از بازار خارج شوند. بنابراین نباید امیدی به افزایش شاخص های مرتبط با این بازار در کوتاه مدت داشت و کسانی که سه ماه پیش می‌گفتند شاخص تا ۳ میلیون واحد بالا می‌رود، امروز می‌گویند در همین اعداد باید خارج شویم و ممکن است اصلاح و ریزش طولانی‌تری در بورس کالا و نمادهای تاثیر گزار آن بر این بازار در پیش باشد. نادر سلیمانی، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان آهن و فولاد ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر مزیت‌ها و معایب خروج فولاد از بورس کالا گفت: اگر خروج فولاد از بورس کالا هیجانی و بدون هیچ پشتوانه فکری اجرایی شود، التهاب این بازار را افزایش می‌دهد و زمینه رشد قیمت این محصول را فراهم می‌کند.
 

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی