5 ترفند برای مهار افزایش قیمت آهن

5 ترفند برای مهار افزایش قیمت آهن
5 ترفند برای مهار افزایش قیمت آهن

5 ترفند برای مهار افزایش قیمت آهن

با نگاهی گذرا به روند بازار آهن و سایر بازار های موازی متوجه خواهیم شد که مهم ترین مسئله در اقتصاد کشور و چرخه کسب و کار، مهار نوسانات موجود در بازارهای فعال می باشد؛ چرا که تداوم روند سینوسی تغییرات به سرعت به سایر بازار ها سرایت کرده و آنها را نیز متاثر می سازد. دقیقا مشابه روندی که در چند ماه اخیر با افزایش قیمت آهن آلات ساختمانی و به تبع آن سایر مصالح ساختمانی در قیمت فروش هر واحد مسکونی تجربه شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در این شرایط تنها واکنش سیاست‌گذاران و مسئولان کشوری این بوده است که با ابزار موجود و در دسترس، راهکاری مجزا برای کنترل هر یک از این بازارها اتخاذ کنند؛ غافل از این که تمام این جریانات وابسته به هم می باشند و راهکارهای قدیمی دیگر کارایی لازم را برای در بند کردن نوسانات نداشته است و برای سیاست‌گذاری مناسب و موفق یک چارچوب کلی و مختص برای هر حوزه تا کنون معرفی نشده است.

به تحلیل آهن پرایس در اخبار بازار آهن، می توان علل شکل گیری این تحولات را در عدم انسجام سیاست های پولی و مدیریت تورم ملی ریشه یابی کرد. کارشناسان برای حل این معضلات تدابیری اندیشده اند که به اختصار به آن اشاره می گردد. در بعد نخست برای مهار تورم باید هدف‌گذاری تورمی در بازه زمانی دو ساله معرفی شود. در بعد دوم  باید شرایط برای افزایش تدریجی نرخ سود هدف در بازار بین بانکی در مقاطع ماهانه و با گام‌های محدود فراهم شود در بعد سوم می‌توان دست بانک‌ها را برای تعیین نرخ سود تسهیلات و سپرده‌ها متناسب با نرخ سود بازار بین بانکی باز گذاشت. همچنین انتشار مجدد نرخ تورم ازسوی سیاست‌گذار پولی و بهره‌گیری از عملیات بازار باز به‌عنوان دو گام تکمیلی معرفی شده است. مجموعه این پنج گام می‌تواند راهکاری برای مهار موج مکزیکی قیمت‌ها باشد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (10)

 • محسن مهری
  محسن مهری1398/04/23 - 10:51 پاسخ

  سلام آقا روزبه . بعد از این همه صحبتها و نظرات در چند ماه اخیر که در این سایت انجام شد ، راهنمایی جالبی خواستی

 • روزبه
  روزبه1398/04/22 - 19:46 پاسخ

  دوستان یه راهنمایی کنید من الان در مرحله فونداسیون هستم.به نظرتون کل میلگرد هام رو بخرم بذارم یه گوشه یا فقط میلگرد مورد نیاز فونداسیون رو تهیه کنم؟میدونم پیشبینی سختی هست ولی احتمال افزایش قیمت هست به نظرتون؟

  • کیان
   کیان1398/04/23 - 10:12

   اگه پول داری بخر اگه پول نداری نخر

 • غلام
  غلام1398/04/22 - 18:35 پاسخ

  من امروز برا ۱۲ عدد ستون ۱۷۰۰ کیلو میلگرد و خاموت و سیم خریدم به هفت میلیون با اجراش و بتونش میشه ده میلیون .خدا به دادم برسه برا مابقی کار.

 • مسیح
  مسیح1398/04/22 - 16:04 پاسخ

  یادتون بره

 • خ
  خ1398/04/22 - 13:58 پاسخ

  درود به ملت غیور اتحاد وهم بستگی آهن نخرین تا کمر این خائنین بشکنه خداوند فرمود مکروه مکروالله ولاهو خیرالماکرین مکر آنها را به خودشان بر مگردانیم

 • محمد رضا
  محمد رضا1398/04/22 - 12:48 پاسخ

  سلام کارخونها دارن نفسای آخرشونو میکشند دارن زور میزنند که بلکی کاری کنن که پایین نره آهن ولی دیگه رسیدن لبه ی تیغ ایشالله با هم بستگی نخریدن آهنو برگردونیم به قیمت واقعیه خودش ۳۰۰۰ تومن خدا با ما مردم مظلومه

 • رضا
  رضا 1398/04/22 - 12:18 پاسخ

  صدای شکستن کمر گرانفروشان شنیده میشود صبور باشید فقط خرید نکنید

 • واقع بین
  واقع بین1398/04/22 - 11:52 پاسخ

  میلگرد ۳۰۰۰تومان مردم خرید نکنید کارخانه‌ها چاره ای جز کاهش ندارن صبور باشید

 • محمدی
  محمدی1398/04/22 - 11:19 پاسخ

  امروز قیمت میره تو کانال ۳

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳