قیمت الکترود

لیست قیمت روزانه فروش الکترود

الکترود یک ماده‌ رسانا است که از یک سمت به بخش فلزی (مانند سیم مسی) و از سمت دیگر به قسمت غیرفلزی (نیمه‌رسانا، الکترولیت یا خلأ) در مدار الکتریکی متصل می‌شود و بین آن‌ها ارتباط برقرار می سازد.در یکی از الکترودها عمل اکسایش و در دیگری عمل کاهش اتفاق می افتد و توسط رابط هایی جریان الکتریکی برقرار می گردد.

الکترود جوشکاری با عبور دادن جریان الکتریکی یک قوس الکتریکی ایجاد می کند و برای جوشکاری فلزات به کار می رود. شایان ذکر است ورق هایی که ضخامت بیشتری دارند برای جوش دادن آنها الکترودهای با قطر کمتر مناسب تر است و بلعکس در ورق هایی که ضخامت کمی دارند از الکترودهای با قطر بالا استفاده می شود.

انواع الکترودها 

  الکترود جوشکاری

الکترود جوشکاری با پوشش قلیایی
الکترود رتیلی
 الکترود جوشکاری با پوشش اکسید سیلیس 
الکترود سلولزی                                                                                                                                                                                                                         الکترود شیمیایی 

کاربرد الکترود جوشکاری 

برای جوش دادن قطعات مختلف استیل 

از لحاظ ضخامت پوشش انواع الکترود به شرح ذیل است

الکترود جوشکاری دارای پوشش نازک
 الکترود جوشکاری با پوشش ضخیم
 الکترود جوشکاری با پوشش خیلی ضخیم 
 الکترود جوشکاری با پوشش متوسط

الکترود در جوشکاری

در جوشکاری با قوس، دونوع الکترود مصرف شدنی و مصرف نشدنی به کار گرفته می شود. الکترودهای مصرف نشدنی ممکن است از نوع کربن، گرافیت یا تنگستن باشند.

هسته الکترودها

هسته الکترودها به دو دسته کربنی ساده (کمتر از ۰.۱% کربن،  ۰.۲۵% سیلیسیم و ۲-۰.۵% منگنز ) و آلیاژی (کرم، نیکل و منگنزی) تقسیم نمود.

 پوشش در الکترودها

پوشش الکترودها سرباره ای ویا سلولزی هستند تا سال های پیش با فرو بردن هسته الکترود در موارد پوششی پوشش دادن صورت می گرفت. معمولاً در این روش، آزبست به عنوان چسب مورد استفاده قرار می گیرد. از مضرات تولید و پوشش دادن با این روش، غیریکنواخت بودن پوششهاست.

کارخانه های تولید کننده الکترود

الکترود آما
الکترود میکا

عوامل موثر در قیمت الکترود 

قیمت گذاری انواع الکترود جوشکاری به عواملی متعددی از جمله جنس فولاد و پوشش فلاکس و سایز، نوع استاندارد، برند محصول بستگی دارد. جهت دریافت مشاوره و برقراری ارتباط با کارشناسان و مشاوران آهن پرایس می توانید با شماره 54103-021 تماس حاصل فرمایید.

در حال دریافت آخرین قیمت الکترود ...

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

-

قیمت الکترود