قیمت تسمه آهن

لیست قیمت روزانه فروش تسمه آهن

تسمه آهن یا تسمه st۳۷ جزو تسمه های سیاه می باشد که دارای کاربردهای عمومی، سازه ای و ساختمانی است و به عنوان یکی از اجزای پایه در تمامی صنایع به کار می رود. تسمه آهن معمولا به روش نوردی و ماشین کاری تولید می شود و از میان این دو روش، تسمه های ماشین کاری شده دارای ظاهری بهتر نسبت به تسمه های نوردی هستند؛ به همین دلیل در مقام بالاتری نسبت به تسمه های نوردی قرار می گیرد.

تسمه ها با متریال های مختلفی همانند تسمه های فولادی، تسمه ST۵۲، تسمه آلومینیوم، تسمه گالوانیزه و ... تولید و عرضه می گردند که در این میان تسمه آهنی به عنوان پر کاربردترین تسمه در صنعت شناخته می شود. این نوع تسمه ها به صورت رول و فلت عرضه می گردد که از لحاظ کیفیت سطح و صیقلی بودن چندان مطلوب نیستند؛ به همین خاطر از این نوع تسمه به صورت ترانس نیز تولید می شود و در ضخامت های پایین عرضه نمی گردد.

به عبارتی تسمه آهن مقطعی است آهنی که  عرض آنها بیشتر از ضخامتشان می باشد به طور کلی  این مقطع برای استفاده هایی چون ادوات و وسایل کشاورزی، نرده، پنجره و کلاف و درب های آهنی کاربرد دارد . 

انواع تسمه آهنی: 

 تسمه  نوردی، تسمه  فابریک، تسمه ماشینکاری ،تسمه ترانس

تسمه نوردی

زمانی که تسمه با نورد گرم تولید شد تسمه نوردی نامیده می شود و تقریبا در بازار ایران بیشترین کاربرد را تسمه آهنی نوردی دارد چرا که قیمت این تسمه نسبت به سایر تسمه ها پایین است. قابل توجه است که تسمه نوردی از ضایعات آهن یا قراضه آهن تولید می گردد.

اندازه های مرسوم و استاندارد برای تسمه 2، 2.5 ، 3 ، 4 و 5 سانتیمتری است.نکته قابل توجه در تسمه های نوردی این است که روی آنها لایه ای از اکسید آهن در زمان تولید تشکیل شده است و باعث می شود سطح آن غیرصیغلی شود اما بدلیل همین لایه در برخی شهرها به این تسمه ها تسمه قرمز می گویند. 

تسمه  فابریک

تسمه فولادی که با آلیاژ درجه یک تولید می گردد و محصول یکپارچه ای تولید می شود غالبا سفارش های تسمه آهن فابریک با حجم بیش از 3 تن به کارخانه ها ارسال می گردد. 

تسمه ماشینکاری

برای تولید تسمه ماشینکاری از ورق های با طول 6 متر استفاده می گردد و این ورق ها توسط قیچی یا گیوتین برش داده می شوند پس از این مرحله وارد تابگیر و لبه گیر می شوند و در نهایت آماده عرضه به بازار هستند. تسمه های گالوانیزه و استیل  نیز با همین فرایند تولید می گردند، تسمه های ماشینکاری از آنجایی که با کیفیت و همچنین دقیقا 6 متری هستند نسبت به سایر تسمه ها قیمت بالاتری دارند. 

تسمه آهنی ترانس

برای ساخت تسمه آهنی ترانس از تسمه فابریک یا ماشینکاری استفاده می شود و این تسمه ها را در یک استخر حاوی اسید می ریزند و بدینوسیله ناخالصی های سطح آنها از بین می رود پس از این مرحله تسمه ها باید خشک شوند و در دستگاهی کشیده می شوند که از همین رو است که به این تسمه ها، تسمه کششی می گویند. البته این تسمه را هم در مرحله پایانی واسه دستگاه تاب گیر می نمایند تا در صورتیکه تاب دار است تاب آن گرفته شود. 

کارخانه های تولید کننده تسمه:

کوهپایه و سایر تسمه ها بصورت کارگاهی تهیه می گردند.

قیمت تسمه 

قیمت تسمه همچون سایر مقاطع آهنی به عوامل مختلفی وابسته است از جمله این عوامل می توان به قیمت سنگ آهن و ورق سیاه و میزان عرضه و تقاضا اشاره داشت. جهت دریافت پیش فاکتور و مشاوره می توانید با شماره 02154103 با کارشناسان حرفه ای آهن پرایس تماس حاصل فرمایید.

در حال دریافت آخرین قیمت تسمه آهن ...

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
تفاوت تسمه و ورق چیست؟

هر دو به صورت صفحه های برش خورده در انواع و جنس های مختلف عرضه می شوند اما با توجه به نوع، کاربرد، محل مورد استفاده، ویژگی های مورد نظر، استحکام و… بررسی و انتخاب می شوند.

تفاوت تسمه نوردی و ماشین کاری در چیست؟

تفاوت تسمه نوردی و ماشین کاری در نحوه تولید آنها می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش دانشنامه سایت مراجعه نمایید.

نحوه خرید تسمه آهن از مجموعه آهن پرایس به چه صورت می باشد؟

شما می توانید پس از برقراری تماس با شماره 54103-021 و کسب مشاوره رایگان از کارشناسان ما، نسبت به دریافت پیش فاکتور و خریدتسمه آهن اقدام نمایید.

حداقل تناژ قابل خرید چه میزان می باشد؟

فرایند خرید در مجموعه آهن پرایس بسیار منعطف می باشد و مشتریان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنند.

-

قیمت تسمه آهن