قیمت ناودانی ایرانی

لیست قیمت روزانه فروش ناودانی ایرانی

اولویت نمایش براساس

قیمت های درج شده برای یک ظرفیت و با احتساب %۹ ارزش افزوده می بـاشد.

کارخانه:
ناودانی ایرانی شکفته
1401/12/24

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

سایز
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ناودانی ایرانی فولاد تهران
1401/12/24

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

سایز
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ناودانی ایرانی ناب تبریز
1401/12/24

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

سایز
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ناودانی ایرانی مگا استیل
1401/12/24

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

سایز
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ناودانی ایرانی فولاد مهر سهند
1401/12/24

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

سایز
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ

 ناودانی چیست؟

ناودانی( U Channel) یکی از مقاطع فولادی کاربردی است که ظاهر آن به شکل حرف لاتین U و C است و به ترتیب با استانداردهای UPN و UPE تولید می‌شود. این پروفیل ساختمانی که وزن سبک و انعطاف بالایی در مقایسه با سایر مقاطع دارد، شکل‌دهی آن به‌راحتی انجام می‌شود اما به همان میزان نیز مقاومت کمتری دارد.

 ناودانی از یک جان افقی و دو بال عمودی تشکیل شده که هر یک با علامت خاصی نمایش داده می‌شود، ارتفاع ناودانی با علامت H، ضخامت جان با حرف T، عرض بال با حرف B، ضخامت بال با حرف TG و وزن هر متر از ناودانی هم با G نمایش داده می‌شود.

فرایند تولید ناودانی

ساخت ناودانی تا حدودی با ساخت تیرآهن شباهت دارد و به دو روش نورد گرم و نورد سرد انجام می‌شود، اطلاع از نحوه ساخت ناودانی امر مهم به نظر می‌رسد زیرا نحوه تولید هر محصولی در مشخصات مکانیکی، کاربرد و قیمت آن تآثیر مستقیم دارد.

تولید ناودانی به روش نورد گرم

در نورد گرم تولید محصول به این صورت است که شمش یا اسلب در دمای بیش از 926 درجه حرارت می‌بیند، سپس با عبور از غلتک‌هایی عمودی و افقی که در اصطلاح نورد شدن می‌گویند، تغییرشکل می‌دهد. در این مرحله محصول مورد نیز به شکل دلخواه درآمده و به اندازه و ابعاد مورد نیاز برش می‌خورد. گفتنی است کیفیت محصولی که با این روش تولید می‌شود کمی پایین است.

تولید ناودانی به روش نورد سرد

ساخت مواد اولیه در این روش همانند روش نورد گرم است اما پس از آماده‌سازی شمش مورد نظر برای تولید ناودانی، از غلتک‌های زیادی با فشار بیشتر برای شکل‌دهی شمش در دمای پایین‌تر استفاده می‌شود. در این روش به دلیل اینکه عملیات بیشتری برای تولید محصول انجام می‌شود ناودانی کیفیت بهتری می‌یابد و تلورانس کمتری نیز دارد.

علاوه‌بر فرایند تولید که گفته شد، ناودانی به طور کلی به دو روش پرسی و فابریک ساخته می‌شود که هر یک ویژگی‌های مختص به خود را دارد.

ناودانی فابریک

در این روش شمش‌ها پس از ذوب شدن طی فرایندی تغییر شکل داده و به ناودانی تبدیل می‌شوند که این شکل از ناودانی ممکن است به روش نورد گرم یا نورد سرد تولید شود.

ناودانی پرسی

در روش مذکور ماده اولیه تولید ناودانی ورق فولادی است، به این صورت که پس از برش و تعیین ابعاد و ضخامت ورق‌ها در اندازه‌های مناسب و مورد نیاز، با استفاده ازدستگاه فرمینگ ورق‌ها از طول خمیده شده و به شکل ناودانی درمی‌آیند. به عبارتی به جای شمش، از ورق فولادی بعنوان ماده اولیه تولید ناودانی پرسی استفاده می‌شود.

انواع ناودانی

ناودانی معمولا براساس شکل ظاهری یا نحوه تولید آن به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. ناودانی براساس شکل ظاهری آن به دو دسته ناودانی ساده و مشبک دسته‌بندی می‌شود و بر همین اساس یا ویژگی‌هایی که دارند کارایی مختلفی نیز پیدا می‌کنند.

ناودانی ساده

 این نوع از ناودانی‌ها که ظاهری ساده دارند ممکن است با نورد گرم یا سرد و در سایزهای 5 الی 22 تولید شده باشند. همچنین ارتفاع این دسته از ناودانی‌ها نیز حدود 30 الی 400 میلیمتر است.

ناودانی مشبک

در این نوع از ناودانی سوراخ‌هایی بر روی جان و بال محصول ایجاد می‌شود و اصطلاحا به صورت شبکه‌شبکه است، به همین دلیل کاربردهای خاصی نیز دارد. این محصول معمولا در ساخت قفسه‌های سبک به کار برده می‌شود.

ناودانی سبک

علاوه‌بر شکل ظاهری، ناودانی براساس وزن نیز تقسیم‌بندی می‌شود که ناودانی سبک و سنگین نام می‌گیرد، در واقع تفاوت ناودانی سبک و سنگین در مطابقت آن با جدول وزن اشتال است. به این صورت که اگر وزن و ابعاد ناودانی مطابق با جدول استاندارد اشتال نباشد، یعنی کمتر از وزن تعریف شده در این جدول باشد اصطلاحا به آن ناودانی سبک گفته می‌شود.

ناودانی سنگین

اگر وزن و ابعاد محصول عینا مطابق با جدول استاندارد اشتال باشد، در اصطلاح ناودانی سنگین نامیده می‌شود که قاعدتا در قیمت و موارد مصرف آن نیز اثرگذار خواهد بود.

در ادامه می‌توان گفت علاوه‌بر شکل ظاهری، وزن و نحوه تولید، ناودانی را براساس جنس نیز تقسیم‌بندی می‌کنند به این صورت که مواد اولیه تولید ناودانی ممکن است آلومینیوم، استیل، گالوانیزه و ... باشد که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند.

ویژگی و کاربرد ناودانی

ناودانی‌ها با توجه به کارایی‌هایی که دارند دارای ویژگی‌های متناسب با آن و خاصی هستند که می‌توان به مقاومت در برابر تنش‌های فولادی، تحمل در برابر ضربه، کارامد بودن در درازمدت، نصب سریع در ساختمان، کم‌وزن بودن اسکلت فلزی و ... اشاره کرد.

از موارد مصرف ناودانی می‌توان به استفاده در صنعت ساختمان‌سازی و خودروسازی اشاره کرد اما عمده‌ترین کاربرد آن به عنوان قاب و پایه در صنایع مختلف است. همچنین می‌توان به ساخت سازه‌های فولادی، چهارچوب، نمای ساختمان، ساخت خرپا، صنایع دریایی و بناهای معماری نیز اشاره کرد.

عوامل اثرگذار بر قیمت ناودانی

با توجه به متغیر بودن اوضاع بازار آهن و فولاد و تغییر مداوم قیمت ناودانی، اطلاع از عواملی که موجب این نوسانات می‌شود برای افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند بسیار حائز اهمیت و ضروری است، زیرا از مهمترین عواملی که به طور اختصاصی در قیمت روز ناودانی اثرگذار است را می‌توان به انواع مختلف ناودانی نسبت داد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند، علاوه‌براین نحوه تولید این محصول، وزن ناودانی، جنس محصول، کارخانه تولید ناودانی و... از جمله پارامترهایی است که در تعیین قیمت ناودانی تأثیر مستقیم دارد.

همچنین یکسری عوامل اثرگذار بر بازار آهن وجود دارد که علاوه‌بر نرخ ناودانی، قیمت سایر مقاطع فولادی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد که می‌توان به نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا، قیمت مواد اولیه، نرخ جهانی فولاد، قیمت نفت، نرخ تورم، نیاز صنایع وابسته و ... اشاره کرد.

خدمات آهن پرایس برای ناودانی

شرکت آهن پرایس از جمله خدماتی که در زمینه ناودانی ارائه می‌دهد اعلام قیمت لحظه‌ای بر روی و بسایت و ارائه نمودار نوسانات نرخ ناودانی در بازه زمانی هفتگی، ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه است که در کنار اطلاع از نرخ محصول در اول وقت، پیش‌بینی زمان خرید و فروش آهن را در بازار تسهیل می‌کند.

علاوه‌براین، خدماتی از قبیل پانچ، برشکاری، گالوانیزه کردن محصول، ارسال سریع بار، امکان مرجوعی محصول خریداری شده در صورت مغایرت آن با پیش‌فاکتور و ... نیز در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌گیرد که البته هزینه این خدمات به صورت مجزا دریافت می‌شود.

حداقل میزان خرید ناودانی از آهن پرایس

خرید آهن آلات از شرکت آهن پرایس هیچ محدودیتی ندارد و امکان تهیه محصول در هر تناژی که خریدار نیاز داشته باشد میسر است؛ اما نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که خرید ناودانی در تناژهای پایین را بهتر است خریدار از نزدیک‌ترین بنگاه به محل پروژه خود انجام دهد، زیرا باتوجه به بالابودن هزینه‌های حمل بار، خریدار باید هزینه‌ای بیش از قیمت محصول برای کرایه پرداخت کند که صرفه اقتصادی ندارد.

زمان اعتبار قیمت ناودانی در سایت آهن پرایس

قیمت روز کلیه آهن آلات از جمله قیمت ناودانی، به طور لحظه‌ای بر روی وبسایت آهن پرایس قرار می‌گیرد که تا پایان همان روز اعتبار دارد، همچنین قیمت کلیه محصولات در همان روز در کانال‌های تلگرامی آهن پرایس نیز درج می‌شود که به راحتی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، علاوه‌براین برای کسب اطلاعت بیشتر و دریافت مشاوره، می‌توانید از طریق شماره‌گیری 02154103 با کارشناسان حرفه‌ای آهن پرایس در تماس باشید تا خریدی راحت و مطمئن را تجربه کنید.

فرآیند تولید ناودانی

ناودانی نورد شده:

شمش خام حرارت دیده با گذر از غلتک‌های نورد تولید می‌شود. نوردها سایزهای مختلفی دارند و ناودانی‌ها هم  مناسب با سایزهای مختلف نورد از خط تولید بیرون می‌آیند که ناودانـی فابریک نام دارند.

ناودانی پرسی:

ناودانی پرسی، پس از پرس کردن ورق‌هایی به طول 6 متر تولید می‌ گردند که در اندازه‌های مختلفی به سفارش مشتری ثبت می شوند.

به دلیل موارد ظاهری و همچنین به جهت ساخت لبه‌هایی که نیاز به صاف بودن دارند از ناودانی پرسی استفاده می گردد همچنین در ساختمان سازی نیز کاربرد دارند.

 استانداردهای رایج ناودانی

این مقطع فولادی، دو استاندارد UPE و UPN را دارد،این دو استاندارد در بال‌های به کار رفته در هر کدام با هم متفاوت هستند.

استاندارد UPE دارای بالاهای موازیست و سطح مقطع آنc  شکل است؛ اما استاندارد UPN بال‌های مخروطی شکل دارد و سطح مقطع‌ U شکل دارد.

 

 

 

 

 

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
چگونه از آهن پرایس ناودانی بخریم؟

شما می توانید پس از برقراری تماس با شماره 54103-021 و کسب مشاوره رایگان از کارشناسان ما، نسبت به دریافت پیش فاکتور و خرید ناودانی اروپایی اقدام نمایید.

فرق ناودانی سبک و ناودانی سنگین در چیست؟

ناودانی سبک براساس استاندارد روسی تولید می‌شود و وزن آن کمتر از استاندارد جدول وزن اشتال است اما ناودانی سنگین دقیقا مطابق با استاندارد جدول وزن اشتال است.

وزن ناودانی چگونه حساب می‌شود؟

محاسبه وزن ناودانی به این صورت است: وزن اشتال هر شاخه ناودانی بر حسب کیلوگرم بر متر* طول ناودانی به متر = وزن ناودانی است. علاوه‌براین جدول وزن ناودانی و سایر محصولات نیز بر روی وبسایت آهن پرایس در دسترس خریداران قرار دارد.

چه کارخانه‌هایی ناودانی تولید می‌کنند؟

کارخانه شکفته مشهد، ناب تبریز، یاوران زنجان و... جزو کاخانه‌هایی است که در زمینه تولید ناودانی فعالیت دارند.

ناودانی شکفته چه سایزهایی دارد؟

کارخانه ناودانی شکفته به طور معمول از سایر 6 الی 16 در زمینه تولید ناودانی فعالیت می‌کند.

تغییر قیمت روز ناودانی به چه عواملی بستگی دارد؟

عواملی مانند قیمت دلار، قیمت‌های جهانی، عرضه و تقاضا، بورس کالا، صادرات و واردات، برند تولیدکننده، سبک و سنگین بودن و ... از جمله مواردی است که در قیمت ناودانی تأثیرگذار است.

حداقل تناژ قابل خرید ناودانی چه میزان می باشد؟

فرایند خرید در مجموعه آهن پرایس بسیار منعطف می باشد و مشتریان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنند.

-

قیمت ناودانی ایرانی

تماس با آهن پرایس 021-54103 قبل از خرید مشورت کن!