اولویت نمایش براساس

قیمت های درج شده با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

کارخانه:
ورق آجدار فولاد مبارکه
1401/04/15

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ
کارخانه:
ورق آجدار گیلان
1401/04/15

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ

ورق آجدار یا چکر پلیت، ورقی از جنس st37 می باشد که روی سطح این محصول برجستگی هایی وجود دارد. این برجستگی ها به شکل بادامی، عدسی، لوزی یا الماسی شکل می توانند  باشند برای کاهش اصطکاک سطح تعبیه شده است. شرکت فولاد مبارکه اصفهان و گیلان دو کارخانه مطرح در تولید ورق فلزی اجدار هستند.

گاهی به جای ورق آجدار (عاجدار) نام های ورق شطرنجی، ورق کف سازی و یا ورق برجسته نیز شنیده می شود. ورق های آجدار از جنس های آهنی، استیل، گالوانیزه و آلومینیومی می تواند باشد. لازم به ذکر است که ورق های اجدار در انواع ورق آجدار فابریک و ورق آجدار پرسی تولید می شوند و مصرف کنندگان با توجه به نیاز خود از یکی از این دو نوع محصول استفاده میکنند.

ورق های آجدار می توانند هماهنند دیگر ورق ها در قالب شیت ( کرکره ، ذوزنقه ، شادولاین) و رول قابل تهیه هستند.

فرایند تولید ورق آجدار 

تولید ورق آجدار مشابه تولید ورق سیاه است  و از طریق نورد گرم تولید می گردد بدین صورت که شمش فولاد وارد کوره های داغ می شوند و پس از اینکه به حرارت مورد نیاز رسید وارد مرحله بعدی که همان آجدار شدن است می شود و در نهایت ورق های آجدار 1.5 الی 10 میلیمتری به دو صورت رول و فابریک تولید می گردد.

برای ورق های اجدار ضخامت های 10-1.5 میلی متر مرسوم است و ابعاد مرسوم هر شیت :  1*2 / 1.5*6 / 2*6  متر می تواند باشد البته گاها ورق آجدار را به صورت رول فرم (کلاف یا کویل) نیز عرضه می نمایند. 
 ورق آجدار می تواند از جنس های  st52-3 ، st37-2 و st44-2 نیز باشد.  از مرسوم ترین ورق آجدار موجود در بازار ورق آجدار فولاد مبارکه اصفهان که با استاندارد st37  تولید می شود و گیلان است.

مزایای ورق آجدار

  • سختی و استحکام بالا 
  • تغییر شکل نسبتا آسان
  •  قابلیت جوشکاری 
  •  مقاومت بالا در مقابل لغزش 
  • سطح برق

ورق آلومینیوم آجدار

ورق آلومینیوم آجدار همانطور که از نام آن مشخص است از جنس آلومینیوم می باشد و کاربردهای بسیاری از جمله استفاده از ان در سقف و روکش دارد. یکی از ویژگی های منحصر بفرد این نوع ورق های اجدار، وزن سبک آن ها در عین مقاومت بسیار بالایشان است. 

ورق های آجدار به جز جنس آهنی که همان st37  است از جنس های استیل یا آلومینیوم و گالوانیزه نیز می توانند باشند. و هر ورق اجدار الومینیومی در یکی از انواع رنگی و بی رنگ قرار می گیرد. 

ویژگی های ورق آجدار آلومینیومی

  • مقاومت بالای فیزیکی 
  • مقاومت در برابر زنگ زدگی 
  • وزن به نسبت سبک

استعلام قیمت ورق آجدار

قیمت ورق آجدار هم مانند سایر محصولات به عوامل مختلفی از جمله جنس و قیمت سنگ آهن و سایر عوامل محیطی وابسته است. برای دریافت مشاوره  و اطلاعات دقیق و بیشتر از جزئیات قیمت ورق ها، کارشناسان آهن پرایس با شماره 02154103 در خدمت شما هستند.

در حال بروز رسانی...

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
انواع ورق آجدار کدام است؟

ورق های آجدار در 2 نوع پرسی و فابریک تولید میشوند و هر یک ویژگی های خاص خود را دارند.

تفاوت ورق آجدار فابریک و پرسی در چیست؟

ورق آجدار فابریک در واقع همان ورقی است که یک لایه آج به ورق اضافه می گردد اما ورق پرسی همان ورق های ساده را در دستگاه قرار می دهند و طی فرایند از یک سوی ورق چاله هایی ایجاد می نمایند که از سوی دیگر ورق به صورت آج از ورق بیرون می زند. به طوری کلی وزن ورق آجدار فابریک از وزن ورق آجدار پرسی بیشتر است.

ورق آجدار آلومینیومی و ورق آجدار فلزی چه تفاوتی دارند؟

همانطور که از نام آنها مشخص است تفاوت این ورق های آجدار در جنس و کاربرد این دو است. برای مثال ورق الومینیومی سبکتر از ورق آجدار فولادی است و ضد زنگ است . در حالی که ورق جدار فلزی این ویژگی ها را ندارد.

-

قیمت ورق آجدار

ahanprice