اولویت نمایش براساس

قیمت های درج شده با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

کارخانه:
ورق اسیدشویی فولاد مبارکه
1401/04/13

قیمت های درج شده با احتساب %۹ ارزش افـــزوده مـــی بــاشـــد.

ضخامت
مشخصات محصول
ابعاد
قیمت و نوسان (تومان)
تاریخ

ورق اسیدشویی ورقی است که پوسته ها (scale) یا به عبارتی همان اکسید آهنی که تحت تاثیر دمای بالا ایجاد شده است، طی فرآیندی این پوسته ها حذف می شود و ورق به کیفیت سطحی مطلوبی می رسند.

البته برخی کارخانه های کوچک تولید کننده محصولات نورد سرد از جمله لوله، قوطی، نبشی، ناودانی و ... به دلیل بالا بودن قیمت ورق روغنی، ترجیح می دهند که ورق اسیدشویی را که قیمت آن پایین است را خرید نمایند و خودشان فرایند نورد سرد را در زمان تولید محصولات انجام دهند. 

شایان ذکر است پوسته هایی که بالاتر ذکر شد یک تفاوت بزرگ با اکسید آهن دارند و این است که پوسته در دمای بالا تشکیل می‌شود. غالبا پوسته مذکور که با اسید شستشو می شود ضخامتی کمتر از یک هزارم اینچ دارد. 

وان اسید شویی

اصلی ترین بخش مراحل اسیدشویی ورق مرحله وان های اسید است که از چهار مخزن پشت سرهم تشکیل شده است که در ورودی و خروجی این مخازن از آکومولاتور استفاده شده است، در این مخازن هیدروکلریک اسیدی با غلظتی بین 2 الی 10 درصد موجود است و این اسید در دمایی بین 82 الی 93 درجه سانتیگراد نگه داری می شوند همچنین مقادیری بازدارنده های شیمیایی نیز برای پیش گیری از حمله اسید به فولاد زیر پوسته نیز به این اسید افزوده می شود. 

فرایند اسیدشویی نیز بدین صورت است که ورق فولادی با سرعتی بالغ بر 164.5 متر بر دقیقه وان اسیدی را پشت سر میگذارد و پس از این با آب شسته می شود و پس از آنها با هوا خشک می شود و در نهایت ورق اسیدشویی تمیزی با رنگ نقره ای و مات حاصل می شود. 

خرید ورق اسید شویی

از آنجایی که قیمت ورق آجدار نیز تحت تاثیر عوامل مختلفی است و در پی تاثیر پذیری از عوامل مختلف می تواند روزانه نوسانات صعودی یا نزولی داشته باشد می توانید روزانه قیمت ورق اسیدشویی را از روی سایت آهن پرایس بررسی نمایید و درجهت دریافت مشاوره و پیش فاکتور با شماره 02154103 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در حال بروز رسانی...

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

-

قیمت ورق اسیدشویی

ahanprice