افزایش جهانی قیمت فولاد

افزایش جهانی قیمت فولاد
افزایش جهانی قیمت فولاد

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، همزمان با  نوسانات قیمت ارز و افزایش جهانی قیمت فولاد، قیمت ورق نیز با افزایش همراه شد؛ در حالی که همچنان تلاش برای رسیدن به آرامش در این بازار مشهود است. اگرچه عرضه اسلب در بورس به عنوان یکی از راهکارهای ایجاد آرامش در بازار ورق صورت گرفت...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، همزمان با  نوسانات قیمت ارز و افزایش جهانی قیمت فولاد، قیمت ورق نیز با افزایش همراه شد؛ در حالی که همچنان تلاش برای رسیدن به آرامش در این بازار مشهود است. اگرچه عرضه اسلب در بورس به عنوان یکی از راهکارهای ایجاد آرامش در بازار ورق صورت گرفت اما قیمت‌گذاری آن با نرخ بالا فروش این محصول در بورس را زیر سوال برد.
از اردیبهشت ماه امسال با ابطال معاملات، التهابات بازار ورق نیز آغاز گردید و قیمت ها در مدار صعودی قرار گرفت. از تلاش های صورت گرفته در خصوص ایجاد تعادل در قیمت ها می توان به عرضه اسلب در بورس و ایجاد وضوح در میان خریداران اسلب که تولیدکنندگان ورق فولادی بودند اشاره نمود؛ همچنین آزاد کردن بازار عرضه و تقاضا در تعیین قیمت ها تأثیر گذاراست.
در بازه زمانی 4 ماهه پس از آنکه  دریافت کنندگان ورق و واحدهای پایین دستی به قیمت‌گذاری‌ها و تعیین سهمیه‌ها اعتراض کردند، اسلب پس از یک توقف 2 ساله بار دیگر در بورس کالا عرضه گردید که با عدم استقبال همراه گشت. قیمت‌گذاری‌های اولیه درشرایطی بودند که اسلب در بورس کالا بیش از 8500 تومان قیمت گذاری گردید در حالیکه ورق نیز در همان رده قیمتی در بورس عرضه شد. پیش از آن نیز متقاضیان اسلب بسیار محدود بودند بطوری که در عرضه اولیه  که بالغ بر 120 هزار تن عرضه از طرف  شرکت‌های مختلف بود، کمتر از 10 هزار تن تقاضا ثبت گردید. نا گفته نماند که فعالان بازار این اختلاف را با قیمت‌گذاری نادرست بورس ارتباط دادند. 
برای دومین عرضه اسلب نیز شرایط به همین نحو بود و میزان بسیار محدودی از تقاضا ثبت گردید. عده‌ ای معتقدند روند قیمت گذاری و تقاضای بسیار کم منجر به خروج دوباره اسلب از بورس خواهد شد. عرضه اسلب در بورس مزایایی نیز به همراه داشت که تلاش برای کنترل قیمت‌ها در بازار ورق و الزام دریافت کنندگان به عرضه ورق تولید شده، از جمله مزایایی هستند که در صورت رسیدن به موفقیت در این زمینه شاهد خواهیم بود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (1)

  • علی پور
    علی پور1399/05/27 - 14:36 پاسخ

    سلام. شما را به خدا در یک کلام بگین که خرید کنیم یا صبر کنیم ارزون تر میشه.

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.