افزایش مجدد قیمت آهن آلات ساختمانی

افزایش مجدد قیمت آهن آلات ساختمانی
افزایش مجدد قیمت آهن آلات ساختمانی

افزایش مجدد قیمت آهن آلات ساختمانی

قیمت آهن آلات ساختمانی در روز گذشته (سه شنبه 96/7/18) افزایش چشم گیری داشت. قیمت و تقاضای سنگ آهن نه تنها در چین، بلکه در سایر کشور های مهم نیز بشدت کاهش داشته است؛ از این رو نمی توانیم افزایش قیمت ها را در بازار آهن ایران، به دلیل افزایش قیمت و نوسانات بازار سنگ آهن بدانیم؛ علاوه بر آن، اخبار و گزارشی نیز مبنی بر افزایش قیمت ها در بازار های جهانی آهن نیز منتشر نشده است.

با توجه به مطالب فوق، می توان تا حدودی اعلام کرد که این افزایش قیمت ها تنها مربوط به بازار آهن و اقتصاد ایران است. لازم به ذکر است که در کنار افزایش قیمت اهن الات، شاهد افزایش قیمت بی رویه نرخ ارز و دلار و سکه نیز هستیم که این موضوع می تواند تاثیر مهمی در میزان نوسانات بازار بگذارد.

قیمت قوطی و پروفیل حدود 60 الی 90 تومان مجددا افزایش یافت که این موضوع بیانگر افزایش قیمت ورق نیز می باشد. قیمت میلگرد آجدار نیز در اکثر سایز حدود 35 الی 75 تومان افزایش قیمت داشت. قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان ثابت بود ولی سایر تیرآهن ها در اکثر سایز ها حدود 5 الی 10 هزار تومان افزایش قیمت داشت. لازم به ذکر است که در سایز های بالا نیز شاهد افزایش قیمت تا 15 هزار تومان نیز بودیم.

قیمت نبشی و ناودانی نیز 50 الی 80 تومان افزایش قیمت داشت. افزایش قیمت ها و نوسانات بازار تا جایی پیش رفت که به بسته شدن فروش از سوی تمامی کارخانه ها و عرضه کنندگان منجر شد. پیش از آنکه قیمت ورق سیاه اعلام شود، کارخانه و عرضه کنندگان بزرگ اقدام به بستن فروش کردند؛ به همین جهت، اطلاعات و آمار دقیقی از قیمت ورق های آهنی در بازار موجود نیست.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: