بازار آهن تحت تاثیر نرخ ارز

بازار آهن تحت تاثیر نرخ ارز
بازار آهن تحت تاثیر نرخ ارز

آهن پرایس: با بررسی بازار آهن در روز گذشته مشاهده می شود دلار در کانال 26 هزار تومان قرار گرفته و تا به این ساعت روی نرخ 26 هزار و 380 تومان به فروش می رسد،در بازار آهن نیز خبرها از ثبات قیمتی و بعضا افزایش قیمت برخی از محصولات خبر می دهد.شایان ذکر است قرار گرفتن مجدد دلار در مسیر صعودی...

آهن پرایس: با بررسی بازار آهن در روز گذشته مشاهده می شود دلار در کانال 26 هزار تومان قرار گرفته و تا به این ساعت روی نرخ 26 هزار و 380 تومان به فروش می رسد،در بازار آهن نیز خبرها از ثبات قیمتی و بعضا افزایش قیمت برخی از محصولات خبر می دهد.

شایان ذکر است قرار گرفتن مجدد دلار در مسیر صعودی ناشی از افزایش تنش ایران با رژیم صهیونیستی و احتمالاتی مبنی بر درگیری های غیر مستقیم دریایی است. فی الواقع شاخص های اقتصادی نشان دهنده ادامه کاهش ارزش ریال در برابر دلار در کوتاه مدت است. 

در شرایط فعلی چنانچه بازارساز اندکی کم کاری کند و یا آنچنان که انتظار می رود حضور نداشته باشد یا چرخه تحریمی ارز وارد کانال جدیدی شود باز هم قیمت ها صعودی خواهد شد. می توان اظهار داشت که دو روند کاهشی قیمت جهانی و قیمت پایه محصولات در بورس کالا رویت می شود اما بازار به سیگنال افزایش قیمت تمایل بیشتری نشان می دهد، البته به دلیل نبود خریدار و مصرف کننده شاهده ریز فروشی هایی هستیم. 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: گزارش میدانی بازار آهن

به دلیل مشکلات واحدهای تولید کننده و کاهش صادرات به دلیل قطعی های مستمر برق تامین ارز نسبت به قبل برای کشور سخت تر شده است و دولت هم در حال حاضر در حال نقل و انتقالات است و تا به طور کامل سکان دار شود کارها بلاتکلیف می ماند. این نوسانات و برهم خوردن توازن کار دولت جدید را پیچیده تر خواهد کرد چرا که هرچه قیمت ها صعودی تر باشد  در مذاکرات به چانه زنی و تلاش بیشتری نیاز است. 

چنانچه بازار ساز به سرعت وارد عمل نشود و ارز وارد کانال قیمتی جدیدی گردد بازگشت آن کار ساده ای نخواهد بود و در حال حاضر دولت نیز کار خاصی در این زمینه انجام نمی دهد مگر آنکه ریاست جمهوری در پشت پرده دستوراتی صادر نماید. 

با بررسی قیمت روزانه آهن آلات مشاهده می شود که در روز گذشته قیمت میلگرد افزایشی در حدود 50 تا 250 تومان را لمس کرد و بعضا برخی مبادی فروش با ثبات قیمتی فعالیت داشتند متاسفانه تعداد فروشندگان بازار میلگرد کاهش پیدا کرده و بازار چشم انتظار خریدار است.

 تمامی فروشندگان نبشی و ناودانی ثبات قیمت نبشی و قیمت ناودانی را ثابت لحاظ کردند. در بازار تیرآهن نیز اکثریت مبادی فروش ثبات قیمت تیرآهن را اعمال داشتند و شاخه های پر فروش ذوب آهن نیز کاهشی در حدود 10 تا 30 هزار تومان را لحاظ کردند. در بازار پروفیل نیز مبادی فروش ثبات قیمت پروفیل را لحاظ کردند و تنها یک شرکت افزایش قیمتی را اعمال نمود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (2)

 • علی
  علی1400/05/20 - 12:34 پاسخ

  بنظر سرمایه مملکت را سرمایه داران گریزپا دارند به توبره می کشند و به اسم صادرات آهن و غیره به کشورهای همسایه برده و به ارز تبدیل می کنند! بقیه مردم هم تماشاچی این بی تصمیمی دولت و رکود شدید در بخش ساخت و ساز و ........ و از همه بدتر ویروس کرونا. انشاالله که با شهامت دولت و مجلس از این وضعیت خارج و 80 میلیون انسان از انفعال 3 ساله ناشی از گره زدن معیشت مردم به ارز خارجی تمام شود.

  • فرهاد
   فرهاد1400/05/20 - 14:20

   احسنت. حرف دل 80میلیون ایرانی را گفتی. اگر خیانتکاران بگذارند و نوسانات دلار را به معیشت مردم گره نزنند.

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.