بازار آهن طعمه بی نظمی

بازار آهن طعمه بی نظمی
بازار آهن طعمه بی نظمی

آهن پرایس: در چند هفته اخیر بازارآهن و فولاد دچار نوسانات قیمتی زیادی بوده است و نبود تقاضا در این بازارها سبب نابسامانی قیمتی شده است در این رابطه رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با تاکید بر اینکه قیمت گذاری در بازار آهن گرفتار بی نظمی است بیان کرد : نمی دانیم براساس کدام ...

آهن پرایس: در چند هفته اخیر بازارآهن و فولاد دچار نوسانات قیمتی زیادی بوده است و نبود تقاضا در این بازارها سبب نابسامانی قیمتی شده است در این رابطه رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با تاکید بر اینکه قیمت گذاری در بازار آهن گرفتار بی نظمی است بیان کرد : نمی دانیم براساس کدام استدلال و یا شیوه نامه قیمت در بازار یک مرتبه افزایش پیدا می‌کند. 

آنچنان که در طول چند هفته اخیر شاهد تلاطمات قیمتی در بازار آهن به دلایل مختلفی بودیم که در برخی از روزها با سیگنال های کاهشی نرخ دلار این بازار با ثبات قیمتی همراه بود ولی با افزایش نرخ دلار با موج گرانی قیمت انواع آهن آلات در این بازار رو به رو بودیم.که همین موضوع سبب شده که فروشندگان آهن آلات از این نابسامانی گله مند شده و خواستار قیمت گذاری نظامند در بازار آهن و فولاد شوند. 

همچنین فروشندگان آهن معتقدند که قیمت گذاری در این بازار هیچ ملاکی نداشته و همین امر سبب نابسامانی در قیمت گذاری و بلاتکلیفی آنان شده است و نمی دانند بر حسب کدام استلال قیمت ها کاهش و یا افزایش می یابد. همین موضوع تاثیر خود را در معاملات گذاشته و باعث رکود شدیدی که در حال حاضر در بازار می بینیم می شود.

حمیدرضا رستگار به عنوان رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه گرانی مسکن رکود بازار فروش آهن را تشدید کرده است، گفت: به سبب کاهش ساخت وساز قیمت مسکن نیز افزایش چشم گیری داشته و به همین دلیل با توجه به کاهش قدرت خرید مردم بازار آهن نیز با رکود روبه رو شده است.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : سیگنال های مثبت عرضه سنگ آهن

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام گله مندی خود از اینکه بازار آهن علاوه بر این که تحت تاثیر نرخ ارزاست گفت : ما بارها در قالب نامه ذکر کردیم که توزیع آهن و فولاد در بازار مشکل دارد و حتی ایراداتی به شیوه نامه دولت در بخش فولاد را هم مطرح کرده ایم اما متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت و اثر بخش نبوده است. 

حمید رضا رستگار با تاکید بر اینکه ما به عنوان نهاد رسیدگی به عملکرد توزیع کنندگان نمی دانیم مسئولین چه نسخه ای برای بازار آهن و فولاد به کار گرفته اند، گفت: چرا هر کیلو میلگرد در بازار یک مرتبه 12 هزار و 900 تومان می شود این درحالی است که همین کالا هفته گذشته 12 هزار و 500 تومان بوده است به اعتقاد ما نظام توزیع مشکل دارد و همین موضوع باعث شده تا مصرف کنندگان در خرید محصولات مورد نیاز خود با قیمتهای مناسبی روبرو نباشند. وی افزود: نمی دانیم کشف قیمت در بورس براساس چه مکانیسمی انجام می شود عملکرد بورس برای ما واضح نیست. اگر توزیع درست انجام شود به طور حتم بازار با چنین التهابات قیمتی روبرو نخواهد شد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 8 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی